Malého Američana zabila obyčejná chřipka. Otevřou konečně odpůrci očkování oči?

Čtyřletý Američan Leon Sidari náhle zemřel kvůli chřipce pouhé dva dny poté, co se začaly projevovat její první příznaky. Stačilo přitom rutinní očkování a malý chlapec by nadále žil. Rodičů, kteří odmítají očkování svých dětí, přitom nadále přibývá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto.
doporučujeme

Leonova Matka Laura popisuje, že prvotní příznaky chřipky byly naprosto běžné. Leona bolela hlava i další části těla a měl horečku. Už za pár hodin měl ale čtyřletý chlapec velké dýchací obtíže a tak jej matka rychle odvezla do nemocnice. Tam mu lékaři diagnostikovali kromě chřipky ještě zápal plic.

„V nemocnici přišel moment, kdy můj mozek pochopil, že syn umírá, ale srdce se tomu bránilo,“ popisuje Laura nejhorší chvíle svého života. Sidariová teď prosí lidi, aby své děti nechali očkovat při první možné příležitosti, a to i prostřednictvím kampaně na sociálních sítích pod hashtagem #FluShotsForLeon.

Očkování přitom poslední dobou stále častěji provází různé mýty a dezinformace. Rodiče se mnohdy domnívají, že když nenechají očkovat své dítě, rozhodují pouze o vlastním osudu. Neočkované děti ale ohrožují i zdraví dětí, které jsou na vakcinaci moc malé, což vede k epidemiím nejrůznějších nemocí.

Právě věk představuje zásadní překážku. Většina rodičů nadále dává na doporučení lékařů a nechává své děti očkovat, některé vakcíny se však podávají až při dosažení určitého věku. To může vést, podobně jako v případě rodiny Sidariových, až k tragickým následkům.

Jedním z mála smysluplných důvodů, proč se vakcinaci vyhnout, je slabý imunitní systém, očkování by takovým lidem stejně nemuselo pomoct. U některých dětí pak hrozí i nežádoucí, až život ohrožující alergické reakce. V takových případech jsou lidé od očkování osvobozeni.

Jinak jsou však vakcíny vysoce efektivní, třeba očkování proti spalničkám funguje v 99 % případů. Přesto v poslední době počet nakažených tímto virovým infekčním onemocněním dramaticky stoupá. Mohou za to právě odpůrci očkování, kteří vystavují nejen sebe a svoje děti nepřiměřenému riziku. Příběh rodiny Sidariových mluví za vše.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Venezuele přistálo ruské armádní letadlo, prý jen kvůli údržbě

25.06.2019 12:59 Do venezuelské metropole Caracasu v pondělí přiletělo další ruské vojenské letadlo. Náměstek…

Bílý dům je retardovaný, prohlásil Ruhání. Napětí mezi USA a Íránem…

25.06.2019 10:32 Íránský prezident Hasan Rúhání dnes nové americké sankce proti Íránu nazval znakem zoufalství a…

"Zákeřný Írán" může jednat s USA. Navzdory novým sankcím, prohlásil…

25.06.2019 09:54 Írán má stále možnost jednat s Washingtonem o svém jaderném programu, a to navzdory novým sankcím.…

Mezi KLDR a USA to skřípe. Kim Čong-un není připraven na denuklearizaci,…

25.06.2019 08:20 Americká zpravodajská komunita se domnívá, že severokorejský vůdce Kim Čong-un není připraven na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama