Tajný „UFO program“ Pentagonu odhalen. Červí díry, neviditelné pláště, jiné dimenze

Americké ministerstvo obrany financovalo pochybný program, který více než vládní výzkum připomíná sci-fi. Některé informace o projektu nyní zveřejnila agentura Defense Intelligence Agency. Jejich publikace byla vyžádána na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Budova Pentagonu
doporučujeme

Steven Aftergood, ředitel „Projektu vládních tajemství“ Federace amerických vědců, požádal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím o zveřejnění názvů jednotlivých programů, na nichž pracovalo ministerstvo obrany.

O utajeném „Programu na identifikaci pokročilých vesmírných hrozeb“ již v roce 2017 informovala některé americká média. Nyní se Aftergood a veřejnost dozvěděli další detaily. Přestože zveřejněný dokument neobsahuje více, než názvy jednotlivých výzkumných studií, i tak se jedná o zajímavé čtení.

„Nyní máme lepší představu o tom, co vlastně Defense Intelligence Agency (DIA) dělala a vyprodukovala,“ komentoval publikaci Aftergood pro server Motherboard.

Některé z položek by zapadly spíše do sci-fi filmu, než do vládou financovaného programu. „Myslím, že každý, kdo si tento seznam pročte, se bude drbat na hlavě a divit se, co si vlastně DIA myslela,“ říká Aftergood. „Tohle jsou taková ta témata, které se rozhodnete zkoumat, pokud máte tolik peněz, že nevíte co s nimi.“

Program například financoval studii s titulem „neviditelný plášť.“ Další témata zahrnovala „průchozí červí díry, hvězdné brány a negativní energii,“ nebo „warpový pohon, temnou energii a manipulaci s dalšími dimenzemi.“

Celkově obsahuje zveřejněný dokument 38 položek. Ministerstvo obrany existenci programu nepřiznalo, dokud nebyly informace o něm zveřejněny v médiích. Podle deníku New York Times přidělil Pentagon na provoz mezi lety 2007 a 2012 asi 22 milionů dolarů. Většina z těchto peněz měla „odtéci“ do společnosti Roberta Bigelowa, který se zabývá „lovem UFO“.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál v rodině miliardáře Bronfmana: Dědička byla v tajném sexuálním…

20.04.2019 16:44 Aktualizováno Dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana se přiznala ke své roli v tajném spolku,…

Firmu Huawei financuje čínská rozvědka a armáda, varuje CIA

20.04.2019 08:59 Americká tajná služba se domnívá, že čínskou společnost Huawei Technology financují čínské…

Ambasádu KLDR v Madridu přepadl bývalý mariňák, zatkli ho v USA

20.04.2019 08:31 Ve Spojených státech byl zatčen bývalý voják námořní pěchoty Christopher Ahn, který se údajně…

Kongres USA v temnotě. Proč je část Muellerovy zprávy stále utajovaná?

20.04.2019 07:34 Americké ministerstvo spravedlnosti považuje žádost právního výboru Sněmovny reprezentantů o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama