Tajný „UFO program“ Pentagonu odhalen. Červí díry, neviditelné pláště, jiné dimenze

Americké ministerstvo obrany financovalo pochybný program, který více než vládní výzkum připomíná sci-fi. Některé informace o projektu nyní zveřejnila agentura Defense Intelligence Agency. Jejich publikace byla vyžádána na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Budova Pentagonu
doporučujeme

Steven Aftergood, ředitel „Projektu vládních tajemství“ Federace amerických vědců, požádal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím o zveřejnění názvů jednotlivých programů, na nichž pracovalo ministerstvo obrany.

O utajeném „Programu na identifikaci pokročilých vesmírných hrozeb“ již v roce 2017 informovala některé americká média. Nyní se Aftergood a veřejnost dozvěděli další detaily. Přestože zveřejněný dokument neobsahuje více, než názvy jednotlivých výzkumných studií, i tak se jedná o zajímavé čtení.

„Nyní máme lepší představu o tom, co vlastně Defense Intelligence Agency (DIA) dělala a vyprodukovala,“ komentoval publikaci Aftergood pro server Motherboard.

Některé z položek by zapadly spíše do sci-fi filmu, než do vládou financovaného programu. „Myslím, že každý, kdo si tento seznam pročte, se bude drbat na hlavě a divit se, co si vlastně DIA myslela,“ říká Aftergood. „Tohle jsou taková ta témata, které se rozhodnete zkoumat, pokud máte tolik peněz, že nevíte co s nimi.“

Program například financoval studii s titulem „neviditelný plášť.“ Další témata zahrnovala „průchozí červí díry, hvězdné brány a negativní energii,“ nebo „warpový pohon, temnou energii a manipulaci s dalšími dimenzemi.“

Celkově obsahuje zveřejněný dokument 38 položek. Ministerstvo obrany existenci programu nepřiznalo, dokud nebyly informace o něm zveřejněny v médiích. Podle deníku New York Times přidělil Pentagon na provoz mezi lety 2007 a 2012 asi 22 milionů dolarů. Většina z těchto peněz měla „odtéci“ do společnosti Roberta Bigelowa, který se zabývá „lovem UFO“.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzpoura uprchlíků: Z detence jich uteklo přes 1300, dorazila policie s…

26.04.2019 09:22 Z detenčního zařízení na jižní hranici Mexika ve čtvrtek uprchlo více než 1300 migrantů, hlavně…

loading...

Šimpanz se naučil ovládat chytrý telefon. VIDEO obletělo internet, trochu…

26.04.2019 07:54 Videa zvířat předvádějících neobvyklé kousky jsou na sociálních sítích oddechovou stálicí, v…

Počet amputovaných penisů? Brazilský prezident Bolsonaro je zděšen

26.04.2019 07:41 Brazilského prezidenta Jaira Bolsonara zděsil vysoký počet amputovaných penisů v jeho zemi. Ročně…

V Los Angeles vypukla epidemie spalniček, přes 200 lidí z univerzit je v…

26.04.2019 07:26 Více než 200 studentů a pracovníků dvou univerzit v Los Angeles, Kalifornské univerzity (UCLA) a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama