V USA byl zatčen muž podezřelý ze znásilnění ženy ve vegetativním stavu

Policie v arizonském Phoenixu zadržela zdravotníka podezřelého ze sexuálního útoku proti pacientce pečovatelského ústavu, která je dlouhodobě ve vegetativním stavu. Uvedla to dnes agentura AP. Případ ženy, která v prosinci porodila zdravého chlapce, vyvolává mimořádnou pozornost amerických médií.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Šestatřicetiletý Nathan Sutherland byl zadržen kvůli podezření ze znásilnění a fyzického násilí. Je zaměstnancem pečovatelského ústavu Hacienda HealthCare, kde je žena umístěna už přes deset let. Byl pověřen péčí o její zdravotní stav. K jeho zatčení podle AP vedla analýza DNA.

Sutherland se k obvinění nevyjádřil, z vazby byl propuštěn na kauci půl milionu dolarů (11 milionů Kč) vyplacené v hotovosti. Ze zaměstnání byl propuštěn, ze svých funkcí rovněž odešlo vedení ústavu a část ošetřujících lékařů. Sutherland dosud nebyl trestán, podle obhájců je to rodinný typ a otec několika malých dětí.

Vegetativní stav, do něhož žena údajně upadla v dětství po pádu do vody, je porucha vědomí, při níž pacient nereaguje na podněty okolí, má však otevřené oči a fungují u něj kmenové reflexy včetně dýchání a krevního oběhu.

Rodina postižené ale vydala prohlášení, podle něhož oběť znásilnění ve vegetativním stavu není. Její intelektuální schopnosti jsou sice nulové a nemůže mluvit, ale částečně prý pohybuje údy, hlavou a krkem. Reaguje na zvuk a je schopna obličejových gest.

Devětadvacetiletá žena, jejíž jméno drží ústav i policie v tajnosti, přivedla syna na svět 29. prosince. O dítě se postará rodina. Pečovatelé o těhotenství údajně nevěděli a zpočátku jim nebylo jasné, proč pacientka začala sténat. Ústav událost označil za "hluboce znepokojivý incident". Poslední lékařskou prohlídku absolvovala žena loni v dubnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba v Milwaukee: Zemřelo nejméně pět lidí

27.02.2020 02:18 Při střelbě v sídle pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin zemřelo nejméně…

Obří výletní loď v Karibiku hledá kvůli strachu z koronaviru přístav

26.02.2020 23:14 Obří výletní loď MSC Meraviglia, která je s více než 4500 pasažéry na okružní plavbě Karibikem,…

Kampaň za Trumpovo znovuzvolení zažalovala deník The New York Times

26.02.2020 23:02 Kampaň za znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem zažalovala deník The New York Times …

Brazílie hlásí případ nového koronaviru, první v Latinské Americe

26.02.2020 16:53 Aktualizováno V Brazílii byl v úterý zaznamenán první případ nákazy novým koronavirem, který se od prosince šíří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama