V USA byl zatčen muž podezřelý ze znásilnění ženy ve vegetativním stavu

Policie v arizonském Phoenixu zadržela zdravotníka podezřelého ze sexuálního útoku proti pacientce pečovatelského ústavu, která je dlouhodobě ve vegetativním stavu. Uvedla to dnes agentura AP. Případ ženy, která v prosinci porodila zdravého chlapce, vyvolává mimořádnou pozornost amerických médií.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Šestatřicetiletý Nathan Sutherland byl zadržen kvůli podezření ze znásilnění a fyzického násilí. Je zaměstnancem pečovatelského ústavu Hacienda HealthCare, kde je žena umístěna už přes deset let. Byl pověřen péčí o její zdravotní stav. K jeho zatčení podle AP vedla analýza DNA.

Sutherland se k obvinění nevyjádřil, z vazby byl propuštěn na kauci půl milionu dolarů (11 milionů Kč) vyplacené v hotovosti. Ze zaměstnání byl propuštěn, ze svých funkcí rovněž odešlo vedení ústavu a část ošetřujících lékařů. Sutherland dosud nebyl trestán, podle obhájců je to rodinný typ a otec několika malých dětí.

Vegetativní stav, do něhož žena údajně upadla v dětství po pádu do vody, je porucha vědomí, při níž pacient nereaguje na podněty okolí, má však otevřené oči a fungují u něj kmenové reflexy včetně dýchání a krevního oběhu.

Rodina postižené ale vydala prohlášení, podle něhož oběť znásilnění ve vegetativním stavu není. Její intelektuální schopnosti jsou sice nulové a nemůže mluvit, ale částečně prý pohybuje údy, hlavou a krkem. Reaguje na zvuk a je schopna obličejových gest.

Devětadvacetiletá žena, jejíž jméno drží ústav i policie v tajnosti, přivedla syna na svět 29. prosince. O dítě se postará rodina. Pečovatelé o těhotenství údajně nevěděli a zpočátku jim nebylo jasné, proč pacientka začala sténat. Ústav událost označil za "hluboce znepokojivý incident". Poslední lékařskou prohlídku absolvovala žena loni v dubnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdy vzlétnou Boeingy 737 MAX? FAA neví a nic není jisté

23.05.2019 04:14 Šéf amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) Dan Elwell nemá žádný harmonogram toho, kdy by…

New York nejspíš vydá Kongresu daňová přiznání Trumpa

22.05.2019 21:02 Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili zákon, který umožní předat vybraným výborům…

Trump popírá tvrzení Pelosiové, že se snaží něco skrývat

22.05.2019 21:00 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl slova předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy…

USA mají signály o možném použití chlóru v syrské provincii Idlib

22.05.2019 19:30 Aktualizováno Spojené státy zaznamenaly známky toho, že syrské jednotky možná použily chemické zbraně. Oznámilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama