Církví v USA otřásá nový skandál: 300 kněží zneužilo tisíce dětí

Římskokatoličtí duchovní v Texasu identifikovali asi 300 kněží a další, kteří čelí obvinění ze zneužívání dětí. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž jde zatím o jeden z nejdelších podobných seznamů zveřejněných církví. Ta čelí v USA vyšetřování na státní i federální úrovni kvůli zatajování případů sexuálního zneužívání ze strany farářů.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Církev

Jména zveřejnilo na internetu 15 texaských diecézí. Stalo se tak poté, co loni v srpnu zpráva velké poroty v Pensylvánii popsala, jak v uplynulých 70 letech více než 300 kněží zneužilo tisíce dětí.

"Texaští biskupové se rozhodli zveřejnit jména těchto kněží v tuto chvíli, protože je to správné a protože chceme pomoci v hojení a navrácení naděje těm, kteří trpěli," uvedl kardinál Daniel DiNardo.

zdroj: YouTube

Měsíce po pensylvánské zprávě desítky katolických diecézí v USA zveřejnily jména stovek kněží obviněných ze sexuálního zneužívání. Většina z těch, jejichž jména byla v Texasu zveřejněna, je už po smrti, podobně jako v předešlých případech v jiných amerických státech. Zda na ty, kteří jsou stále naživu, bude podána žaloba, to v tuto chvíli není jasné.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američtí prezidenti a stav nouze. Kdo jej nejčastěji vyhlašoval a kvůli…

18.02.2019 17:45 Americký prezident Donald Trump vyhlásil stav národní pohotovosti, aby mohl bez souhlasu Kongresu…

Přijdou ničivé epidemie? Je třeba se připravit, zní z Británie

18.02.2019 17:37 Aktualizováno Poslední zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) o epidemii spalniček ukazuje, že výskyt…

Mexiko se loučilo s oběťmi exploze potrubí, pohřeb byl velmi neobvyklý

18.02.2019 16:44 Do hromadného hrobu v neděli pohřbili Mexičané u městečka Tlahuelilpan popel desítek lidí, kteří…

Trump spáchal trestný čin? Exnáměstek FBI vznesl vážně obvinění, je z toho…

18.02.2019 15:45 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump propuštěním šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama