Na Super Bowlu vystoupili Maroon 5 a rapeři Scott a Big Boi

Poprocková kapela Maroon 5 a rapeři Travis Scott a Big Boi v neděli krátili divákům čekání na druhou půli finále zámořské ligy amerického fotbalu (NFL) v Atlantě. Minikoncert o poločase Super Bowlu se tentokrát podle agentury AP obešel bez kontroverzí, jako bylo v roce 2004 odhalené ňadro zpěvačky Janet Jacksonové. Nezazněly ani přímé narážky na kauzu poklekání hráčů během hymny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Adam Levine z Maroon 5 při zahájení Super Bowlu
doporučujeme

Bitvu mezi Los Angeles Rams a New England Patriots zahájila hymnou čtyřiasedmdesátiletá zpěvačka Gladys Knightová. Několikanásobná držitelka ceny Grammy před svým vystoupením uvedla, že doufá, že hymna v jejím podání zemi sjednotí.

Agentura AP připomíná, že někteří umělci NFL bojkotují kvůli tomu, jak vedení ligy zacházelo s dnes již bývalým quarterbackem sanfranciského klubu Colinem Kaepernickem. Tento hráč v roce 2016 vyvolal v USA velké pozdvižení, když poklekl při hraní hymny před zápasem, zatímco normálně hráči stojí. Učinil tak na protest proti policejnímu násilí na černoších.

Ke Kaepernickovi se následně začali přidávat další sportovci. Hráče za to ostře kritizoval tehdy prezidentský kandidát Donald Trump. Sám Kaepernick podle agentury Reuters nehrál od konce sezony 2016 a NFL a její majitele pak zažaloval z tajné úmluvy s cílem jej neangažovat.

Po boku Maroon 5 proto v neděli například odmítla vystoupit zpěvačka Cardi B. "Musela jsem tak obětovat spoustu peněz za vystoupení. Ale je tu muž (Kaepernick), který kvůli nám obětoval své zaměstnání, a my se za něj musíme postavit," prohlásila tato americká raperka a internetová celebrita.

Super Bowl je nejsledovanější akcí v americké televizi, k níž každoročně přitahuje více než 100 milionů diváků. Firmy během zápasu za obrovské částky uvádějí nové reklamy a upoutávky na filmy, letos patří mezi nejočekávanější Toy Story 4: Příběh hraček a Avengers: Endgame.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zatápí pod kotlem. Přes twitter opět zaútočil na kongresmanky

16.07.2019 21:23 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes dalšími tweety pokračoval v urážkách čtyř členek Sněmovny…

USA si připomínají 50. výročí startu lodi Apollo 11

16.07.2019 17:44 Spojené státy dnes slaví 50. výročí startu kosmické lodi Apollo 11, která dopravila první…

Přes milion lidí chce odkrýt tajemství Oblasti 51. Armáda vydala drsné…

16.07.2019 15:32 Tajemnou oblast 51, kde má americká vláda skrývat důkazy o existenci mimozemšťanů, zřejmě hodlá…

Paradox. Ve světě dramaticky roste počet hladovějících i obézních, varuje…

16.07.2019 13:02 Svět trápí hlad a paradoxně také obezita, uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama