Na Super Bowlu vystoupili Maroon 5 a rapeři Scott a Big Boi

Poprocková kapela Maroon 5 a rapeři Travis Scott a Big Boi v neděli krátili divákům čekání na druhou půli finále zámořské ligy amerického fotbalu (NFL) v Atlantě. Minikoncert o poločase Super Bowlu se tentokrát podle agentury AP obešel bez kontroverzí, jako bylo v roce 2004 odhalené ňadro zpěvačky Janet Jacksonové. Nezazněly ani přímé narážky na kauzu poklekání hráčů během hymny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Adam Levine z Maroon 5 při zahájení Super Bowlu

Bitvu mezi Los Angeles Rams a New England Patriots zahájila hymnou čtyřiasedmdesátiletá zpěvačka Gladys Knightová. Několikanásobná držitelka ceny Grammy před svým vystoupením uvedla, že doufá, že hymna v jejím podání zemi sjednotí.

Agentura AP připomíná, že někteří umělci NFL bojkotují kvůli tomu, jak vedení ligy zacházelo s dnes již bývalým quarterbackem sanfranciského klubu Colinem Kaepernickem. Tento hráč v roce 2016 vyvolal v USA velké pozdvižení, když poklekl při hraní hymny před zápasem, zatímco normálně hráči stojí. Učinil tak na protest proti policejnímu násilí na černoších.

Ke Kaepernickovi se následně začali přidávat další sportovci. Hráče za to ostře kritizoval tehdy prezidentský kandidát Donald Trump. Sám Kaepernick podle agentury Reuters nehrál od konce sezony 2016 a NFL a její majitele pak zažaloval z tajné úmluvy s cílem jej neangažovat.

Po boku Maroon 5 proto v neděli například odmítla vystoupit zpěvačka Cardi B. "Musela jsem tak obětovat spoustu peněz za vystoupení. Ale je tu muž (Kaepernick), který kvůli nám obětoval své zaměstnání, a my se za něj musíme postavit," prohlásila tato americká raperka a internetová celebrita.

Super Bowl je nejsledovanější akcí v americké televizi, k níž každoročně přitahuje více než 100 milionů diváků. Firmy během zápasu za obrovské částky uvádějí nové reklamy a upoutávky na filmy, letos patří mezi nejočekávanější Toy Story 4: Příběh hraček a Avengers: Endgame.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize ve Venezuele trvá již přes šest týdnů, rozdělila svět na dva tábory

23.02.2019 19:49 Autoritářský prezident Nicolás Maduro, který je hlavou státu od roku 2013, složil 10. ledna 2019…

Žena si 14 let stěžovala na bolesti v zádech. Když ji lékaři prohlédli,…

23.02.2019 18:53 Aktualizováno Bolest zad trápí čas od času každého z nás. Pokud ale problém přetrvává, je na místě vyhledat…

Madurova bariéra padla? První část pomoci z Brazílie projela do Venezuely,…

23.02.2019 18:24 První kamion s humanitární pomocí z Brazílie dnes projel do Venezuely. Na twitteru to oznámil šéf…

Skrytá zbraň USA proti Venezuele? Humanitární pracovníci vyjadřují obavy

23.02.2019 14:38 Venezuelská vláda nařídila částečně uzavřít hranice s Kolumbií, odkud by do země měla přijít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama