Do ulic L.A. vtrhla armáda, město ochromily bojové helikoptéry + VIDEO

Velmi dramatickou noc prožilo druhé nejlidnatější město USA - Los Angeles. Do ulic doslova vtrhli příslušníci speciálních sil ve vrtulnících. městem se rozlétaly zvuky a výbuchy. Vyděšení obyvatelé se obraceli na policii, aby zjistili, co se vlastně děje.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

vrtulník MH-6 Little Bird

Série hlasitých výbuchů v pondělí v noci otřásla centem amerického Los Angeles. Podle deníku Los Angeles Times vyděsily některé lidi, kteří si stěžovali nejen na sociálních médiích. Policie (LAPD) je ale ihned uklidnila a ujistila je, že není důvod ke znepokojení. Hluk byl součástí výcvikového cvičení americké armády, která zahrnovala simulaci využití letadel, helikoptér, speciálních sil a zbraní v městském prostředí. 

Chopper Captures U.S. Army Performing Military Training Near L.A. | zdroj: YouTube

„Obyvatelé mohli slyšet zvuky spojené s tréninkem," uvedla LAPD v oficiální zprávě. Místní prý sice byli předem na cvičení upozorněni, některým ale evidentně tato informace úplně unikla. Výcvik přitom trval několik dní. 

„Každé vybrané místo umožňuje speciálním operačním týmům a letovým posádkám udržovat maximální připravenost a dovednosti, ověřovat vybavení a provádět standardní bezpečnostní postupy. Školení je nezbytné, abychom zajistili, že členové sil jsou plně vyškoleni a připraveni hájit naši zemi v zámoří,“ vysvětlovala policie.

Na videích přímo z cvičného zásahu je možné vidět helikoptéry MH-6 Little Birds. Ty během městského válečného cvičení létaly opravdu velmi nízko. S ohledem na vítr, který v tu dobu foukal, šlo o skutečně působivou ukázku dovedností pilotů, informuje server The Drive.

Do akce byl nasazen také víceúčelový vrtulník Sikorsky UH-60 Black Hawk, který byl nasazen v ostrých bojových misích v Grenadě, Panamě, Iráku, Somálsku, na Balkáně, v Afghánistánu a zemích Blízkého východu.

Stroje dokonce přistály přímo uprostřed ulice, aby vysadily příslušníky speciálních sil, kteří vběhli do nedaleké budovy. To vše se odehrálo v režii výsadkářů ze 160. leteckého pluku zvláštních operací, který je také znám pod přezdívkou „Night Stalkers“. Zmíněný pluk se specializuje přímo na takové mise, kdy je potřeba vysadit příslušníky speciálních sil přímo k určitému cíli.

Na internetu se objevila řada videí zachycujících manévry přímo v ulicích L.A. Některé záběry vypadaní spíše jako z akčního filmu, ale nenechte se zmást. Opravdu jde o reálné záběry armádního cvičení.

Podobné cvičení proběhne brzy i v Long Beach. Mělo by probíhat podobně jako v Los Angeles, kromě toho by ale měly být využity i skutečné výbušniny. Vzhledem k tomu, že Long Beach je obrovský přístav, bude pravděpodobně sloužit jako výcvikový prostor pro scénáře spojená s loděmi americkými Navy SEALs (česky Námořní, vzdušné a pozemní týmy Námořnictva Spojených států amerických).

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maduro zavírá hranice Venezuely, zemí hrozí krize a hladomor

21.02.2019 21:47 Aktualizováno Venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že jeho vláda dnes uzavře hranice s Brazílií a…

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

21.02.2019 15:29 Aktualizováno Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož…

Bílý dům potvrdil březnovou schůzku Trumpa s Babišem. Česká diplomacie se…

21.02.2019 13:53 Aktualizováno Úřad prezidenta Spojených států potvrdil nadcházející návštěvu předsedy české vlády Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama