Trump v El Pasu hájil výhody mexické zdi, vysmál se oponentům

Americký prezident Donald Trump na pondělním (úterním SEČ) shromáždění se svými příznivci v El Pasu na pomezí s Mexikem obhajoval výhody pohraniční zdi. Takováto bariéra podle šéfa Bílého domu chrání lidské životy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump

Trump označil El Paso za jedno z nejbezpečnějších amerických měst. "Díky silné pohraniční zdi," řekl. Poznamenal také, že mexické město Ciudad Juárez, které s El Pasem bezprostředně sousedí, má mnohem více vražd. "Zdi fungují," dodal.

Z výstavby zdi udělal Trump ústřední téma své prezidentské kampaně v roce 2016. Kdysi všudypřítomné transparenty Build the wall (Postavit zeď) nyní nahrazuje heslo Finish the wall (Dokončit zeď). Ke změně vyzval sám Trump, podle kterého se již velké části zdí staví.

"My zeď stavíme," řekl prezident. "Skandovat by se nyní mělo 'dokončete zeď', protože se velká část zdi buduje," prohlásil.

Souběžně s Trumpem uspořádal v El Pasu mítink také bývalý demokratický kongresman Beto O'Rourke, který z tohoto města pochází. O'Rourke, která podle médií zvažuje prezidentskou kandidaturu, se domnívá, že pohraniční zeď u El Pasa bezpečnost ve městě naopak snižuje.

Trump se během projevu zmínil o tom, že O'Rourkeho shromáždění mělo tomu prezidentskému konkurovat. "My tady máme, řekněme, 35.000 lidí a on 200 až 300 lidí, to není dobré," uvedl Trump. "Řekl bych, že to může být konec jeho prezidentského snažení," dodal. Podle odhadu AP se O'Rourkeho mítinku zúčastnilo několik tisíc lidí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žádná humanitární pomoc. Maduro uzavře hranici s Brazílií, možná i s…

21.02.2019 18:40 Venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že jeho vláda dnes uzavře hranice s Brazílií a…

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

21.02.2019 15:29 Aktualizováno Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož…

Bílý dům potvrdil březnovou schůzku Trumpa s Babišem. Česká diplomacie se…

21.02.2019 13:53 Aktualizováno Úřad prezidenta Spojených států potvrdil nadcházející návštěvu předsedy české vlády Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama