Trump v El Pasu hájil výhody mexické zdi, vysmál se oponentům

Americký prezident Donald Trump na pondělním (úterním SEČ) shromáždění se svými příznivci v El Pasu na pomezí s Mexikem obhajoval výhody pohraniční zdi. Takováto bariéra podle šéfa Bílého domu chrání lidské životy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Trump označil El Paso za jedno z nejbezpečnějších amerických měst. "Díky silné pohraniční zdi," řekl. Poznamenal také, že mexické město Ciudad Juárez, které s El Pasem bezprostředně sousedí, má mnohem více vražd. "Zdi fungují," dodal.

Z výstavby zdi udělal Trump ústřední téma své prezidentské kampaně v roce 2016. Kdysi všudypřítomné transparenty Build the wall (Postavit zeď) nyní nahrazuje heslo Finish the wall (Dokončit zeď). Ke změně vyzval sám Trump, podle kterého se již velké části zdí staví.

"My zeď stavíme," řekl prezident. "Skandovat by se nyní mělo 'dokončete zeď', protože se velká část zdi buduje," prohlásil.

Souběžně s Trumpem uspořádal v El Pasu mítink také bývalý demokratický kongresman Beto O'Rourke, který z tohoto města pochází. O'Rourke, která podle médií zvažuje prezidentskou kandidaturu, se domnívá, že pohraniční zeď u El Pasa bezpečnost ve městě naopak snižuje.

Trump se během projevu zmínil o tom, že O'Rourkeho shromáždění mělo tomu prezidentskému konkurovat. "My tady máme, řekněme, 35.000 lidí a on 200 až 300 lidí, to není dobré," uvedl Trump. "Řekl bych, že to může být konec jeho prezidentského snažení," dodal. Podle odhadu AP se O'Rourkeho mítinku zúčastnilo několik tisíc lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Chicaga unikl čpavek, 32 lidí skončilo v nemocnici

25.04.2019 17:07 Ve Spojených státech nedaleko Chicaga dnes unikl z cisterny čpavek, v nemocnicích skončilo 32 lidí.…

loading...

Joe Biden jde potřetí do boje o Bílý dům, Trump už se do něj naváží

25.04.2019 16:13 Aktualizováno Bývalý americký viceprezident Joe Biden dnes po několika měsících příprav vstoupil do boje o…

V Mexiku zavraždili levicovou starostku, brojila proti násilí na ženách

25.04.2019 14:22 Dosud neznámí střelci zavraždili v noci na dnešek starostku města Mixtla de Altamirano na východě…

Americká moc je na ústupu? Projekt Hedvábné stezky láká mnoho států,…

25.04.2019 14:03 Velkolepá iniciativa projektu Hedvábné stezky, začíná tento čtvrtek v Pekingu za účasti zástupců 37…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama