Čím zapít divoký brexit? Americká kongresmanka navrhla koktejl

Panák podomácku vyrobené pálenky a hlavně žádné rostlinné výtažky z dovozu. Tak by podle americké demokratické kongresmanky Alexandrie Ocasiové-Cortezové mohl vypadat koktejl s názvem "tvrdý brexit". Web Politico podotýká, že demokratka zastupující ve Sněmovně reprezentantů 14. newyorský obvod kdysi pracovala za barem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Alexandria Ocasiová-Cortezová

Populární levicově orientovaná politička přidala na twitter příspěvek s nadpisem "Koktejly pro revoluci", v němž nabízí recepty na drinky jako "Mosty, ne zdi" nebo "Placená rodičovská dovolená". Publicista Kirk McElhearn se jí zeptal, jestli by neměla také tip na koktejl na motivy britské odchodu z Evropské unie.

"Tvrdý brexit: čistý panák samohonky a žádné dovezené rostlinné výtažky," zněla odpověď Ocasiové-Cortezové.

Rodačka z New Yorku se loni v listopadu krátce po svých 29. narozeninách stala nejmladší ženou, která kdy byla zvolena do Kongresu. Je velmi aktivní na sociálních sítích a v poslední době patří k nejviditelnějším představitelům americké politické scény. Na twitteru ji aktuálně sledují více než tři miliony účtů.

"Jako prezident (Donald) Trump v roce 2016 Ocasiová-Cortezová mistrně používá twitter a zároveň v ekosystému digitálních médií a kabelových televizí působí jako magnet," napsal o ní web Axios.

Mladá politička údajně od začátku roku přitáhla více mediální pozornosti než straničtí kolegové, kteří ohlásili kandidaturu do Bílého domu, a v tomto ohledu v rámci Demokratické strany zaostala pouze za novou předsedkyní Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američtí prezidenti a stav nouze. Kdo jej nejčastěji vyhlašoval a kvůli…

18.02.2019 17:45 Americký prezident Donald Trump vyhlásil stav národní pohotovosti, aby mohl bez souhlasu Kongresu…

Přijdou ničivé epidemie? Je třeba se připravit, zní z Británie

18.02.2019 17:37 Aktualizováno Poslední zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) o epidemii spalniček ukazuje, že výskyt…

Mexiko se loučilo s oběťmi exploze potrubí, pohřeb byl velmi neobvyklý

18.02.2019 16:44 Do hromadného hrobu v neděli pohřbili Mexičané u městečka Tlahuelilpan popel desítek lidí, kteří…

Trump spáchal trestný čin? Exnáměstek FBI vznesl vážně obvinění, je z toho…

18.02.2019 15:45 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump propuštěním šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama