Narkobarona "Prcka" čeká peklo na zemi? Zřejmě ho zavřou do pevnosti Supermax

Mexického narkobarona Joaquína Guzmána čeká po vynesení rozsudku nejspíš nejpřísněji střežená americká věznice ve státě Colorado vyhrazená pro zvlášť nebezpečné zločince. V úterý byl shledán vinným z rozsáhlého pašování drog, členství ve zločinecké organizaci, držení střelných zbraní a praní špinavých peněz. Výši trestu se má dozvědět koncem června, podle právních expertů půjde nepochybně o doživotí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Supermax. Věznice, z níž není úniku
doporučujeme

Bývalý šéf drogového kartelu Sinaloa, přezdívaný Prcek, v Mexiku už dvakrát uprchl z přísně střežené věznice. V lednu 2017 byl vydán do USA, kde se mu prý nic takového nepodaří. Podle agentury AP je dokonalým kandidátem na pobyt ve věznici zvané Supermax ve městě Florence asi dvě hodiny jízdy autem od Denveru. S odkazem na bývalé legendární vězení v Kalifornii se jí přezdívá Alcatraz Skalistých hor.

zdroj: YouTube

Supermax obývá asi 400 těžkých zločinců, mezi nimiž je například atentátník Ted Kaczynski zvaný Unabomber, čečenský útočník na bostonský maraton Džochar Carnajev, terorista Zacarias Moussaoui, který se podílel na přípravě útoků z 11. září 2001, nebo Terry Nichols, spoluodpovědný za útok na federální budovu v Oklahoma City, kde v roce 1995 zahynulo 168 lidí.

Zločinci jsou drženi na samotkách o rozměrech 2,1 na 3,7 metru se zpevněnými betonovými zdmi. Jejich jediným kontaktem se světem je malé okénko, z něhož je minimální výhled. Stravu dostávají přímo v cele a konzumují ji jen necelý metr od záchodu. Objekt chrání série ohrad s žiletkovým ostnatým drátem a věže s palebnými stanovišti, v okolí hlídkují po zuby ozbrojené patroly se psy bojových plemen.

Už ve vazbě byl Guzmán pečlivě střežen ve speciální sekci manhattanské věznice známé jako Malé Gitmo podle přezdívky amerického vězení pro teroristy na kubánském Guantánamu. Při jeho převozu k brooklynskému soudu byl vždy uzavřen most přes East River, konvoj doprovázeli příslušníci zásahového komanda SWAT a okolí monitorovaly vrtulníky. V soudní síni nesměl z bezpečnostních důvodů Guzmán ani obejmout manželku.

Objímat ji podle agentury AP nebude ani v coloradském Supermaxu, kde se hovor se sporadicky povolenými návštěvami odehrává přes silné bezpečnostní sklo. Vězňové po léta nemají fyzický kontakt s žádným člověkem a slovně komunikovat s dozorci mohou nanejvýš jednou či dvakrát týdně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec odzbrojovací smlouvy START? Trump uvažuje o novém projektu

26.04.2019 12:15 Experti Bílého domu připravují na pokyn prezidenta Donalda Trumpa návrh nové smlouvy o omezení…

Bílý dům narazil. Federální soud zablokoval nařízení vlády proti potratům

26.04.2019 10:55 Federální soud v americkém státě Washington ve čtvrtek zablokoval nařízení vlády, které státním…

Vzpoura uprchlíků: Z detence jich uteklo přes 1300, dorazila policie s…

26.04.2019 09:22 Z detenčního zařízení na jižní hranici Mexika ve čtvrtek uprchlo více než 1300 migrantů, hlavně…

Šimpanz se naučil ovládat chytrý telefon. VIDEO obletělo internet, trochu…

26.04.2019 07:54 Videa zvířat předvádějících neobvyklé kousky jsou na sociálních sítích oddechovou stálicí, v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama