Vyhrožoval bývalý poradce Trumpa soudu?

Bývalý volební poradce a dlouhodobý přítel Donalda Trumpa Roger Stone se bude před soudem zodpovídat ze svého příspěvku na instagramu, na němž je vedle portrétu soudkyně Amy Bermanové Jacksonové patrný obrázek zaměřovacího kříže z optiky odstřelovacích pušek. Stání bylo nařízeno na čtvrtek, přestože se Stone za obrázek omluvil.

Přidejte svůj názor

Roger Stone
doporučujeme

Jacksonová vydala nařízení, které Stoneovi zakazuje čtvrteční stání komentovat. Bývalý Trupův důvěrník už dříve prohlásil, že fotografii, kterou prý náhodou našel na internetu, si soudkyně špatně vykládá. Spekulace, že jí chce vyhrožovat, jsou podle něj "rozhodně falešné".

Stone je obviněn z maření vyšetřování, ovlivňování svědka a z lhaní Kongresu, jež proti němu vznesl tým zvláštního vyšetřovatele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Roberta Muellera. Ten se zaměřuje na údajný ruský vliv na americké prezidentské volby z roku 2016.

Stone podle vyšetřovatelů tajně spolupracoval se zakladatelem serveru WikiLeaks Julianem Assangem a předem věděl o ukradení a zveřejnění e-mailů Johna Podesty, někdejšího šéfa volebního týmu neúspěšné demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Masivní soubor elektronické pošty měl Clintonovou před volbami poškodit a zvýšit Trumpovy šance na zvolení.

Stone, který sám sebe označuje za "agenta provokatéra" americké pravice, je přesvědčen o své nevině a vyšetřování označuje za politicky motivované. Po zadržení byl propuštěn na kauci 250.000 dolarů (5,7 milionu Kč), podle amerických médií by ve čtvrtek mohla soudkyně Jacksonová toto rozhodnutí zrušit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž střílel na bleším trhu v Houstonu, sedm zraněných

24.02.2020 07:48 Nejméně sedm lidí zranil střelec, který v neděli místního času spustil palbu na bleším trhu v…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama