Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož se údajně stal obětí koncem ledna. Herec se nyní v Chicagu přihlásil policii, která ho zadržela, informují místní média. Smollettovi, který je znám především ze seriálu Empire, hrozí až tři roky vězení. O motivu Smollettova chování se policie nezmínila.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jussie Smollett
doporučujeme

Kolem Smollettova případu se už několik dní objevují značné pochybnosti. Šestatřicetiletý homosexuální herec černé pleti, který je po otci židovského původu, na policii vypověděl, že na něj dvojice mužů před jedním z hotelů v Chicagu křičela rasistické a homofobní nadávky, dala mu provaz kolem krku a polila ho neznámou chemikálií.

"Tohle je země MAGA," křičeli útočníci podle Smolletta. MAGA je zkratkou sloganu Make America Great Again (Vraťme Americe její velikost) republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

zdroj: YouTube

Policisté však objevili v hercově výpovědi nesrovnalosti a dva bratry původem z Nigérie, které po činu zadrželi, zase bez obvinění propustili. Podle policie poskytli zásadní informace, které změnily směr vyšetřování. Oba již stejně jako policisté svědčili před velkou porotou.

Smollett byl obviněn, že poskytl policii lživou výpověď a vedle vězení mu hrozí i to, že bude muset uhradit náklady vyšetřování.

Hercovi právníci dosud trvali na jeho nevině a tvrdili, že není nic vzdálenější pravdě než teorie, že si útok vymyslel či jej sám osnoval. Sám herec pak v rozhovoru s médii vyjádřil rozhořčení z toho, že někdo vůbec incident zpochybňuje. Dodal, že pochybnosti těchto lidí mohou pramenit z rasových předsudků.

Smollett je znám především rolí gaye Jamala v seriálu Empire televize Fox, kterou hraje od roku 2015. V dětství vystoupil například v komedii Všude dobře, doma nejlíp nebo ve snímku Šampióni.

zdroj: YouTube

Provozovatelé Foxu vydali ve středu v reakci na spekulace o ukončení spolupráce se Smollettem prohlášení, podle něhož pokračuje natáčení a vysílání seriálu beze změn. To však bylo ještě předtím, než agentura AP zveřejnila jeho obvinění. Nové vyjádření studio zatím nevydalo.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Závěr Muellerovy zprávy? Rusko očekává zvrat ve vztazích s USA

25.03.2019 12:46 Zpráva o vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby v USA nepřinesla nic nového,…

Ruská kauza nekončí? Trump je ohrožen ještě víc, demokraté jdou do útoku

25.03.2019 12:27 Poslanci amerického Kongresu za Demokratickou stranu si během víkendu vyměnili naléhavé telefonáty,…

Historická návštěva: Princ Charles je na návštěvě Kuby, před cestou čelil…

25.03.2019 08:12 Britský princ Charles s manželkou Camillou zahájili v neděli návštěvu Kuby, která je první…

Trump chce svrchovanost Izraele nad Golanskými výšinami, EU i Moskva jsou…

25.03.2019 08:07 Americký prezident Donald Trump má dnes podepsat dekret, v němž uzná svrchovanost Izraele nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama