Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož se údajně stal obětí koncem ledna. Herec se nyní v Chicagu přihlásil policii, která ho zadržela, informují místní média. Smollettovi, který je znám především ze seriálu Empire, hrozí až tři roky vězení. O motivu Smollettova chování se policie nezmínila.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jussie Smollett
doporučujeme

Kolem Smollettova případu se už několik dní objevují značné pochybnosti. Šestatřicetiletý homosexuální herec černé pleti, který je po otci židovského původu, na policii vypověděl, že na něj dvojice mužů před jedním z hotelů v Chicagu křičela rasistické a homofobní nadávky, dala mu provaz kolem krku a polila ho neznámou chemikálií.

"Tohle je země MAGA," křičeli útočníci podle Smolletta. MAGA je zkratkou sloganu Make America Great Again (Vraťme Americe její velikost) republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

zdroj: YouTube

Policisté však objevili v hercově výpovědi nesrovnalosti a dva bratry původem z Nigérie, které po činu zadrželi, zase bez obvinění propustili. Podle policie poskytli zásadní informace, které změnily směr vyšetřování. Oba již stejně jako policisté svědčili před velkou porotou.

Smollett byl obviněn, že poskytl policii lživou výpověď a vedle vězení mu hrozí i to, že bude muset uhradit náklady vyšetřování.

Hercovi právníci dosud trvali na jeho nevině a tvrdili, že není nic vzdálenější pravdě než teorie, že si útok vymyslel či jej sám osnoval. Sám herec pak v rozhovoru s médii vyjádřil rozhořčení z toho, že někdo vůbec incident zpochybňuje. Dodal, že pochybnosti těchto lidí mohou pramenit z rasových předsudků.

Smollett je znám především rolí gaye Jamala v seriálu Empire televize Fox, kterou hraje od roku 2015. V dětství vystoupil například v komedii Všude dobře, doma nejlíp nebo ve snímku Šampióni.

zdroj: YouTube

Provozovatelé Foxu vydali ve středu v reakci na spekulace o ukončení spolupráce se Smollettem prohlášení, podle něhož pokračuje natáčení a vysílání seriálu beze změn. To však bylo ještě předtím, než agentura AP zveřejnila jeho obvinění. Nové vyjádření studio zatím nevydalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Radikál , který ve Virginii najel autem do davu lidí, dostal další doživotí

15.07.2019 21:45 Bělošský krajně pravicový radikál James Alex Fields, který předloni ve Virginii najel autem do davu…

Rasistické urážky? Trump se kongresmankám nehodlá omluvit, naopak ještě…

15.07.2019 20:56 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová považuje víkendové výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o…

Trump tvrdě proti uprchlíkům: USA upřely právo na azyl další skupině osob

15.07.2019 16:49 Americká vláda udělala další krok k ukončení azylové ochrany středoamerických migrantů, když upřela…

Znepokojivé ozvěny studené války? USA se připravují na boj s nukleárními…

15.07.2019 16:27 Strašení nukleárními zbraněmi bylo konstantním prvkem studené války mezi USA a SSSR. Po rozpadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama