Skandální fotka? Nejradši bych si za svou blbost nakopal, kál se u soudu Trumpův muž

Bývalý volební poradce a dlouholetý přítel Donalda Trumpa Roger Stone si ve čtvrtek před washingtonským soudem posypal hlavu popelem kvůli fotografii na komunitní síti instagram, na níž byl vedle portrétu soudkyně Amy Bermanové Jacksonové patrný obrázek zaměřovacího kříže z optiky odstřelovacích pušek. Stone přiznal, že neuctivým příspěvkem, kteří média označují za vyhrožování, porušil dohodu se soudem.

Přidejte svůj názor

Roger Stone
doporučujeme

"Nejradši bych si za vlastní blbost nakopal," konstatoval upřímně šestašedesátiletý muž nevalné pověsti, který se sám označuje za "agenta provokatéra" americké pravice. "Mohu jen snažně prosit, abyste mi dala druhou šanci," řekl soudkyni Stone, jemuž hrozilo zrušení čtvrtmilionové kauce.

Soudkyně Jacksonová Stonea nechala na svobodě, ale změnila podmínky jeho kauce. Napříště nesmí veřejně o své kauze hovořit a nesmí o ní psát na sociálních médiích, a to sám ani přes prostředníky. Pokud podmínky znovu poruší, půjde za mříže.

Stone je obviněn z maření vyšetřování, ovlivňování svědka a z lhaní Kongresu, jež proti němu vznesl tým zvláštního vyšetřovatele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Roberta Muellera. Ten se zaměřuje na údajný ruský vliv na americké prezidentské volby z roku 2016.

Stone podle vyšetřovatelů tajně spolupracoval se zakladatelem serveru WikiLeaks Julianem Assangem a předem věděl o ukradení a zveřejnění e-mailů Johna Podesty, někdejšího šéfa volebního týmu neúspěšné demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Masivní soubor elektronické pošty měl Clintonovou před volbami poškodit a zvýšit Trumpovy šance na zvolení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž střílel na bleším trhu v Houstonu, sedm zraněných

24.02.2020 07:48 Nejméně sedm lidí zranil střelec, který v neděli místního času spustil palbu na bleším trhu v…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama