Michael Jackson musí zmizet? Tvůrci Simpsonových smažou díl, kde se zpěvák objevil

Dokument Leaving Neverland (Na odchodu z Neverlandu) o králi popu Michaelu Jacksonovi dál budí vášně. BBC Radio 2 už v souvislosti se snímkem, ve kterém dvojice mužů popisuje, jak je zesnulý zpěvák sexuálně zneužíval, oznámilo, že nebude hrát Jacksonovy písně. Teď navíc zmizí díl populárního seriálu Simpsonovi, kde se Jackson objevil.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Simpsonovi - díl s Michaelem Jacksonem

V novém dokumentu Wade Robson a James Safechuck, kteří ve věku sedmi a osmi let trávili s Jacksonem čas na jeho kalifornském ranči Neverland, popisují, jak je zpěvák zneužíval.

Jackson jim prý dával drahé dary za to, že je mohl sexuálně zneužívat. „Pokaždé, když jsem s ním zůstal na noc, mě zneužíval. Dotýkal se celého mého těla a mého penisu,“ vzpomíná ve filmu Robson a tím, že zneužívání začalo, když mu bylo sedm let. Ve čtrnácti letech se jej pak Jackson údajně pokusit znásilnit.

Přestože obvinění o zneužívání dětí ze strany krále popu nejsou nijak nová, po americké premiéře dokumentu Leaving Neverland se strhla lavina kritiky. Rádia v čele s BBC Radio 2 oznámila, že u nich už posluchači Jacksona neuslyší.

Stažena teď také bude stará epizoda seriálu Simpsonovi s Michaelem Jacksonem z roku 1991. „Zdá se zřejmé, že je to jediná možnost,” tvrdí producent Simpsonů James L. Brooks. 

zdroj: YouTube

V díle se Šílený Homer (Stark Raving Dad) Michael Jackson nadaboval postavičku Leona Kompowského, pacienta psychiatrie, který si myslí, že je Michael Jackson. Leon se skamarádí s Homerem a s jeho rodinou – především s jeho dětmi.

Brooks se podle listu The Wall Street Journal o tomto radikálním kroku rozhodl společně s tvůrcem Simpsonových Mattem Groeningem. Důvodem byl právě dokument Leaving Neverland. „Tenhle dokument přinesl důkazy o jeho strašlivém chování,“ vysvětluje Brooks. Dodal, že epizoda s Jacksonem patřila k jeho oblíbeným.

Rodina Michaela Jacksona nařčení, která zazněla v dokumentu odsoudila a snímek označila za „veřejné lynčování“. Oba muži, kteří v něm vystupují, jsou podle nich lháři, protože v době, kdy Jackson žil, přísahali, že je zpěvák nezneužil.

Proti snímku Leaving Neverland tento týden také protestovalo několik desítek fanoušků Michaela Jacksona.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se nebrání zveřejnění obsahu Muellerovy zprávy

20.03.2019 19:40 Americký prezident Donald Trump nenamítá nic proti tomu, aby se americká veřejnost seznámila s…

Policisté v New Yorku dopadli vandala, v metru nastražili kuriózní past

20.03.2019 14:50 Díky falešné zdi dopadli newyorští policisté vandala, který v metru zanechával nápisy Love Trump …

Trump a Bolsonaro prý chtějí vytvořit velkou brazilsko-americkou alianci

20.03.2019 10:44 Brazilský prezident Jair Bolsonoro a americký prezident Donald Trump si jsou v mnoha ohledech…

Přijde Maduro o armádu? Parlament dal důstojníkům záruky, opustí-li…

20.03.2019 10:13 Venezuelský parlament schválil dokument, který zaručí důstojníkům tamní armády stejné postavení i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama