VIDEO: Žena si chtěl v zoo pořídit selfie s jaguárem, šelma ji napadla

Jaguár v zoologické zahradě v americkém státě Arizona napadl ženu, která překonala bariéru u jeho výběhu, aby si pořídila selfie. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Návštěvnice zoo utrpěla zranění ruky, není ale v ohrožení života. Ani kočkovité šelmě nehrozí, že by ji kvůli napadení člověka utratili.

Ilustrační foto
doporučujeme

Návštěvnice zoologické zahrady nedaleko arizonské metropole Phoenixu překonala v sobotu ochrannou zábranu u výběhu, který obývá samice jaguára amerického. V okamžiku, kdy si chtěla se zvířetem pořídit fotografii, jaguár prostrčil pracky skrz mříž a zaťal drápy do její ruky.

"Slyšel jsem tu mladou dívku křičet: 'Pomoc, pomoc, pomoc'," uvedl svědek incidentu Adam Wilkerson. Jeho matka se šelmu, která ženu držela za ruku, pokusila rozptýlit tím, že k ní do klece vhodila plastovou láhev. Ta skutečně upoutala pozornost zvířete, které ženu následně pustilo. Wilkerson poté zraněnou vytáhl zpoza ochranné bariéry, kterou před tím překonala.

Zoologická zahrada v prohlášení zdůraznila, že šelma neopustila svůj výběh a žena zranění utrpěla jen proto, že přelezla bezpečnostní bariéru a příliš se přiblížila ke kleci. "Musíte jí přelézt. Není to něco, co se dá snadno překonat," uvedla mluvčí zoo Kristy Morcomová. "Jsou to divoká zvířata a tyto bariéry jsou postavené z dobrého důvodu," dodala.

Poraněná žena byla převezena po incidentu do nemocnice. Podle televizní stanice ABC News se v neděli vrátila do zoologické zahrady, aby se omluvila za své nezodpovědné chování.

"Můžeme vám slíbit, že se našemu jaguárovi nic nestane," uvedla později na twitteru zoo v reakci na řadu dotazů lidí, kteří se obávali, že bude muset být šelma po napadení člověka utracena.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazílie má už tři miliony nakažených, zemřelo 100 tisíc pacientů s covidem

09.08.2020 07:44 V Brazílii zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 už přes 100.000 lidí, z toho 905 za poslední den…

Trump podepsal dekrety na pomoc postiženým koronakrizí, jejich platnost je…

09.08.2020 07:39 Americký prezident Donald Trump dnes obešel Kongres a podepsal sérii exekutivních příkazů na pomoc…

Venezuelský soud poslal na 20 let do vězení dva Američany, prý se pokusili…

08.08.2020 17:53 Venezuelský soud dnes poslal na 20 let do vězení dva bývalé americké vojáky, kteří se podle…

V Brazílii přibylo za den znovu přes 50 000 nákaz koronavirem

08.08.2020 16:57 Aktualizováno Brazílie za poslední den opět zaznamenala více než 50.000 nákaz koronavirem a více než 1000 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama