Útočník v New Yorku rozstřílel bosse mafiánského klanu Gambinů, pak ho ještě přejel

Neznámý útočník ve středu večer v New Yorku zastřelil 53letého bosse mafiánského klanu Gambinů Franka Caliho. Nejméně šestkrát ho zasáhl a než ujel, ještě ho přejel autem. Cali byl později v nemocnici prohlášen za mrtvého. Motiv činu zatím není podle policie znám. Gambinové jsou jedním z pěti italsko-amerických mafiánských klanů, které v New Yorku působí už dlouho.

Policie USA
doporučujeme

"Zatím nebyl nikdo zatčen, pokračuje vyšetřování," uvedla policie podle zpravodajského serveru BBC.

Podle místních médií jde o první nájemnou vraždu mafiánského bosse v New Yorku od roku 1985, kdy si předák konkurenčního klanu objednal smrt tehdejšího bosse Gambinů Paula Castellana.

Francesco Cali, přezdívaný Franky Boy, převzal vedení klanu patrně v roce 2015. Podle BBC byl v roce 2008 odsouzen za spiknutí za účelem vybírání výpalného. Nejznámější hlavou klanu Gambinů byl zřejmě John Gotti, který byl v roce 1992 odsouzen za 13 vražd a řadu dalších zločinů. Zemřel v roce 2002.

Cali, původem ze Sicílie, byl pravým opakem nevázaného Gottiho. Policejní zdroj Sicilana listu The Post popsal jako "vskutku diskrétního bosse ze staré školy". Další zdroj jeho vraždu označil za neuctivou. Vrah na Caliho zaútočil před jeho domem v okázalé části města Todt Hill na ostrově Staten Island. V domě byla jeho manželka a děti.

Do klanu se za Caliho vedení dostala nová krev - gangsteři, kteří se do Spojených států přistěhovali z Itálie. Organizace se soustředila na obchod s heroinem a s Oxycontinem. To je americký obchodní název narkotického analgetika oxykodon, který patří do skupiny opinoidů a řadí se k nejčastěji zneužívaným lékům v USA.

Newyorská část Todt Hill proslula spojením s organizovaným zločinem. Ve slavném mafiánském filmu Kmotr režiséra Francise Forda Coppoly tam sídlil i fiktivní boss Don Vito Corleone.

Má se za to, že newyorský organizovaný zločin kontrolují celá desetiletí klany Genovesů, Gambinů, Lucchesů, Colombů a Bonannů, píše BBC.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Súdán bude vyřazen ze seznamu teroristických zemí

19.10.2020 22:22 Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že Súdán bude vyřazen z amerického seznamu států, jež…

Washington obvinil šest Rusů z hackerských útoků

19.10.2020 22:20 Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo šest údajných příslušníků ruské vojenské rozvědky z…

Epidemiolog Fauci otevřeně o koronaviru: Bílý dům ho stáhl z médií

19.10.2020 22:04 Přední americký epidemiolog Anthony Fauci se v rozhovoru pro CBS News vyjádřil k postoji Trumpovy…

Kreml chce pokračovat v jednání s USA o odzbrojovací dohodě

19.10.2020 16:32 Rusko doufá, že jednání s USA o poslední odzbrojovací dohodě, jejíž platnost brzy vyprší, budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama