Stovky Venezuelanů přišly o víza do USA. Zvažují se i další kroky

Spojené státy odebraly víza stovkám Venezuelanů, jenom od pondělí jich bylo více než 340. Ve 107 případech šlo o bývalé diplomaty a jejich rodiny, oznámilo dnes americké ministerstvo zahraničí. Od konce minulého roku byla víza odňata více než 600 osobám, oznámil mluvčí ministerstva Robert Palladino. USA rovněž zvažují zákaz používání bankovních karet Visa, Mastercard a dalších finančních institucí k transakcím ve Venezuele, sdělil vysoce postavený činitel administrativy prezidenta Donalda Trumpa citovaný agenturou Reuters.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Mike Pompeo
doporučujeme

Spojené státy dnes zároveň vyzvaly americké občany ve Venezuele k opuštění země, kterou zmítá politická a ekonomická krize. Z jihoamerické země dnes odešli všichni zbývající američtí diplomaté, oznámil ministr zahraničí Mike Pompeo.

Američtí diplomaté nyní budou v misi pokračovat z jiných míst, kde budou nadále pomáhat s organizováním humanitární pomoci venezuelskému lidu a podporovat demokratické představitele "odvážně vzdorující tyranii", řekl Pompeo.

Washington už v pondělí oznámil, že z Venezuely odvolá všechny své diplomaty, kteří tam zbývali po lednové redukci personálu ambasády. Venezuelský vůdce Nicolás Maduro tehdy přerušil s USA diplomatické styky v návaznosti na to, že Washington uznal za venezuelského prezidenta opozičního lídra Juana Guaidóa.

Spojené státy nyní kromě toho zvažují zavedení finančních sankcí, které by mohly zahrnovat zákaz transakcí prostřednictvím služeb společností jako Visa a Mastercard. Takový krok by podle zdroje z Trumpovy administrativy výrazně zesílil tlak na Madurovu vládu a jeho podporovatele a nelegitimní režim by přišel o další přístup k penězům a byla by oslabena jeho schopnost okrádat venezuelský lid.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pence opět bude viceprezidentem USA? Jsem s Mikem spokojen, řekl Trump

19.08.2019 07:35 Americký prezident Donald Trump v neděli potvrdil, že viceprezident Mike Pence se bude o post jeho…

Není to nejapný vtip. Trump vážně zvažuje koupi Grónska, tvrdí poradce

19.08.2019 07:23 Aktualizováno Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow potvrdil, že administrativa prezidenta Donalda Trumpa…

Gibraltar odmítl příkaz soudu zadržovat íránský tanker

18.08.2019 16:25 Gibraltar dnes odmítl žádost Spojených států, které na základě pátečního příkazu soudu ve…

Soud v USA vydal příkaz k zadržení íránského tankeru Grace 1

17.08.2019 22:24 Federální soud ve Washingtonu vydal příkaz k zadržení íránského tankeru Grace 1, který se chystá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama