Stovky Venezuelanů přišly o víza do USA. Zvažují se i další kroky

Spojené státy odebraly víza stovkám Venezuelanů, jenom od pondělí jich bylo více než 340. Ve 107 případech šlo o bývalé diplomaty a jejich rodiny, oznámilo dnes americké ministerstvo zahraničí. Od konce minulého roku byla víza odňata více než 600 osobám, oznámil mluvčí ministerstva Robert Palladino. USA rovněž zvažují zákaz používání bankovních karet Visa, Mastercard a dalších finančních institucí k transakcím ve Venezuele, sdělil vysoce postavený činitel administrativy prezidenta Donalda Trumpa citovaný agenturou Reuters.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Mike Pompeo

Spojené státy dnes zároveň vyzvaly americké občany ve Venezuele k opuštění země, kterou zmítá politická a ekonomická krize. Z jihoamerické země dnes odešli všichni zbývající američtí diplomaté, oznámil ministr zahraničí Mike Pompeo.

Američtí diplomaté nyní budou v misi pokračovat z jiných míst, kde budou nadále pomáhat s organizováním humanitární pomoci venezuelskému lidu a podporovat demokratické představitele "odvážně vzdorující tyranii", řekl Pompeo.

Washington už v pondělí oznámil, že z Venezuely odvolá všechny své diplomaty, kteří tam zbývali po lednové redukci personálu ambasády. Venezuelský vůdce Nicolás Maduro tehdy přerušil s USA diplomatické styky v návaznosti na to, že Washington uznal za venezuelského prezidenta opozičního lídra Juana Guaidóa.

Spojené státy nyní kromě toho zvažují zavedení finančních sankcí, které by mohly zahrnovat zákaz transakcí prostřednictvím služeb společností jako Visa a Mastercard. Takový krok by podle zdroje z Trumpovy administrativy výrazně zesílil tlak na Madurovu vládu a jeho podporovatele a nelegitimní režim by přišel o další přístup k penězům a byla by oslabena jeho schopnost okrádat venezuelský lid.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se nebrání zveřejnění obsahu Muellerovy zprávy

20.03.2019 19:40 Americký prezident Donald Trump nenamítá nic proti tomu, aby se americká veřejnost seznámila s…

Policisté v New Yorku dopadli vandala, v metru nastražili kuriózní past

20.03.2019 14:50 Díky falešné zdi dopadli newyorští policisté vandala, který v metru zanechával nápisy Love Trump …

Trump a Bolsonaro prý chtějí vytvořit velkou brazilsko-americkou alianci

20.03.2019 10:44 Brazilský prezident Jair Bolsonoro a americký prezident Donald Trump si jsou v mnoha ohledech…

Přijde Maduro o armádu? Parlament dal důstojníkům záruky, opustí-li…

20.03.2019 10:13 Venezuelský parlament schválil dokument, který zaručí důstojníkům tamní armády stejné postavení i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama