O propuštění německého novináře Sixe z Venezuely se zasadil Lavrov i Bystroň z AfD

O propuštění německého novináře Billyho Sixe z venezuelského vězení se zasadil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Dnes o tom informuje agentura DPA s tím, že podíl na osvobození žurnalisty má údajně bavorský poslanec opoziční Alternativy pro Německo českého původu Petr Bystroň a jeho manželka, která podle německé agentury bývala českou diplomatkou.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
doporučujeme

Šéf ruské diplomacie Lavrov se minulý čtvrtek ve Vídni sešel se svým venezuelským protějškem Jorgem Arreazou. O dva dny později byl Six, který v minulosti psal kromě jiného pro ultrakonzervativní týdeník Junge Freiheit, propuštěn. Do Německa se vrátil v pondělí. Ve Venezuele byl zatčen loni v půlce listopadu za to, že při veřejném projevu autoritářského levicového prezidenta Nicoláse Madura údajně překročil bezpečnostní zátarasy. Byl obviněn ze špionáže a povstání, za což mu hrozilo až 28 let vězení.

Six vyčítá německému ministerstvu zahraničí, že mu ve venezuelském vězení neposkytovalo dostatečnou pomoc a podporu. Chce ho proto zažalovat. Ministerstvo ale už o víkendu toto obvinění odmítlo.

DPA připomíná, že Sixově rodině ve snaze o jeho propuštění pomáhali politici pravicové Alternativy pro Německo (AfD), která je nejsilnější opoziční stranou. Petr Bystroň tvrdí, že navázat kontakt s ministrem zahraničí Ruska, které je spojencem venezuelského prezidenta Madura, pomohla jeho manželka. Tato bývalá česká diplomatka prostřednictvím ruské ambasády předala Lavrovovi prosebný dopis Sixovy rodiny, napsala DPA.

Sixův otec Edward uvedl, že intervence ruského ministra zahraničí byla při propuštění jeho syna rozhodující.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inspekce si posvítila na FBI kvůli vyšetřování Trumpa. Mělo politický…

09.12.2019 20:57 Aktualizováno Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nevedl proti volební kampani nynějšího…

Americká armáda plánuje velké cvičení v Evropě, pošle sem tisíce vojáků

09.12.2019 20:05 Aktualizováno Spojené státy v rámci rozsáhlého cvičení s evropskými státy NATO pošlou v dubnu a květnu…

Trump čelí dalšímu obvinění, porušil prý přísahu

09.12.2019 17:23 Demokratický předseda právního výboru Sněmovny reprezentantů USA, do kterého se přesunula další…

Důchodci, chcete se mít dobře? Odstěhujte se z Česka, tvrdí průzkum

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama