Bývalému Trumpovu řidiči hrozí deportace, byl odsouzen v Rumunsku

Někdejší zaměstnanec golfového klubu amerického prezidenta Donalda Trumpa, pro kterého během kampaně pracoval jako řidič, se potýká s tvrdým přistěhovaleckými přístupem úřadů a hrozí mu deportace. Zoltan Tamas přišel do USA z Rumunska legálně a později se rozhodl požádat o občanství, během naturalizačního řízení ale úřady zjistily, že byl ve vlasti v nepřítomnosti odsouzen za pojistný podvod. Tamas, který vinu odmítá, čeká na výsledek deportačního řízení v detenčním zařízení, napsal list The New York Times.

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Poprvé Tamas pro Trumpa pracoval v roce 2006 jako sezónní pracovník, tehdy mu bylo 25 let. V USA se také oženil s Rumunkou, se kterou později ve vízové loterii dostali povolení k trvalému pobytu.

Později Tamas získal v Trumpově golfovém klubu ve floridském Jupiteru práci na plný úvazek a na Floridě během prezidentské kampaně často sloužil jako řidič Trumpovy rodiny a členů jeho štábu. Jako člen ochranky klubu měl rovněž oprávnění nosit zbraň.

V roce 2016 s prací u Trumpa skončil. Jeho žena tvrdí, že důvodem byly neshody s novým manažerem. Ve stejném roce se Tamas se ženou, se kterou má dvě děti, rozhodli požádat o americké občanství. Zatímco manželka s dětmi jsou od dubna 2017 americkými občany, Tamasovi hrozí kvůli odsouzení v Rumunsku deportace.

Tamas je nyní osm měsíců v detenčním zařízení. Přistěhovalecká policie to zdůvodnila tím, že soud Tamasovi odebral povolení k pobytu v USA, takže úřady ho musely ze zákona zavřít do detence. Rodina tvrdí, že Tamas je nevinný a že podvod s pojištěním auta spáchal jeho známý, který se za Tamase vydával. Deportaci se Tamas snaží zabránit a hájí se mimo jiné tím, že v USA vždy zákony dodržoval, pracoval zde, platil daně a koupil si dům.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama