Bič na eBay a Alibabu: Trump vydal nařízení o boji s prodejem padělků v internetu

Americký prezident Donald Trump vydal ve středu memorandum o boji s on-line prodejem padělků, který má zabránit nabídkám padělaného zboží na portálech Amazon, eBay nebo Alibaba. Oznámil to Bílý dům. V dokumentu se uvádí, že na síti v této sféře panují poměry srovnatelné s divokým Západem.

Přidejte svůj názor

ebay.com, ilustrační fotografie
doporučujeme

"On-line prodejci mají nulovou zodpovědnost za prodej padělaného zboží, což prostě musí skončit," komentoval memorandum Peter Navarro, ředitel Národní obchodní rady Bílého domu. "Zasáhneme proti tomu na několika frontách," dodal.

Společnost Amazon vydala prohlášení, podle něhož prodej padělků "striktně zakazuje" a vítá možnost koordinovat své kroky s policií. Jen loni prý na boj s padělaným zbožím uvolnila částku 400 milionů dolarů (přes devět miliard korun).

Diskuse o konkrétních podobách boje s tímto jevem je podle Navarra zatím předčasná. Trumpovo nařízení pověřuje ministerstvo obchodu, aby ve spolupráci s dalšími vládními úřady vyhodnotilo rozsah problému a doporučilo administrativní, právní nebo policejní formy zásahů.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) odhaduje, že hodnota obchodu padělaným a pirátským zbožím ročně dosahuje částky půl bilionu dolarů. Pětina z této sumy se týká krádeží amerického duševního vlastnictví.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko učinilo USA nabídku, která se neodmítá? Ve Washingtonu mají jasno

10.12.2019 12:00 NÁZOR - Nestává se příliš často, aby Kreml zveřejnil přepis slov ruského prezidenta Vladimira…

Santa Claus šňupe kokain? Obchod hasí skandál s vánočním svetrem

10.12.2019 11:01 Kanadská pobočka obchodní společnosti Walmart se omluvila za prodej vánočního svetru s motivem…

Podaří se svrhnout Trumpa? Demokraté zveřejní část návrhu ústavní žaloby

10.12.2019 09:39 Aktualizováno Demokraté v americké Sněmovně reprezentantů by měli dnes zveřejnit dva články návrhu ústavní žaloby…

Vojenský letoun záhadně zmizel v Chile, na palubě je 38 osob

10.12.2019 08:00 Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama