Trump pobouřil demokraty, vyšetřují jeho sporný záměr s uprchlíky

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů USA formálně zahájili vyšetřování záměrů administrativy prezidenta Donalda Trumpa posílat migranty zadržené na hranicích do takzvaných azylových měst. Příslušné sněmovní výbory již požádaly vládu o vydání všech dokumentů a záznamů, které se plánů týkají, informovala televize ABC News. Bílý dům se o převoz do měst, která se brání Trumpově migrační politice, opakovaně neúspěšně snažil a Trump od této myšlenky dosud neustoupil.

Přidejte svůj názor

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Demokraté tento záměr kritizují a trojice sněmovních výborů, konkrétně právní výbor, kontrolní výbor a výbor pro vnitřní bezpečnost, si vyžádala od Bílého domu a od ministerstva vnitřní bezpečnosti všechny dokumenty, které s Trumpovým plánem souvisí.

Kongresmani od ministerstva vnitřní bezpečnosti také chtějí případné návrhy, kterými chtěla administrativa svůj krok právně zdůvodnit.

Za azylová bývají označována města, která odmítají s úřady spolupracovat při tažení proti imigrantům bez dokladů, což podle prezidenta ohrožuje bezpečnost státu. K těmto městům patří i velké aglomerace, například New York, San Francisco, Los Angeles nebo Chicago. Masivním přílivem migrantů by chtěl Bílý dům vzpurná města potrestat a vyslat signál o možných důsledcích živelného přistěhovalectví.

Podle amerických médií není jasné, jak by chtěl prezident svůj záměr realizovat. Experti ministerstva vnitřní bezpečnosti už dříve Bílý dům varovali, že plán je neudržitelný, logisticky i finančně. Úřad pro imigraci a cla (ICE), který by měl projekt uskutečnit, nemá na podobné plány peníze.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA se šíří verandové pirátství, stát Michigan ho zařadil mezi trestné…

16.12.2019 08:23 Krádeže balíčků, které doručovatelé běžně nechávají Američanům přede dveřmi domů, se v americkém…

Ve Venezuele se chystal krvavý puč? Maduro obvinil opozici a diplomata USA

16.12.2019 07:52 Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli oznámil zatykače na skupinu lidí, která podle něj…

Trest za korupci? Bolsonaro chce zavést metodu "svázaných papoušků"

16.12.2019 07:34 Brazilský prezident Jair Bolsonaro prohlásil, že nebude ve své vládě tolerovat korupci a že na…

Masakr z doby války s FARC: V Kolumbii našli hrob, bylo v něm 50 těl

16.12.2019 07:27 Kolumbijské úřady o víkendu informovaly o nálezu hromadného hrobu, v němž se podle nich nachází…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama