Trump pobouřil demokraty, vyšetřují jeho sporný záměr s uprchlíky

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů USA formálně zahájili vyšetřování záměrů administrativy prezidenta Donalda Trumpa posílat migranty zadržené na hranicích do takzvaných azylových měst. Příslušné sněmovní výbory již požádaly vládu o vydání všech dokumentů a záznamů, které se plánů týkají, informovala televize ABC News. Bílý dům se o převoz do měst, která se brání Trumpově migrační politice, opakovaně neúspěšně snažil a Trump od této myšlenky dosud neustoupil.

Přidejte svůj názor

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Demokraté tento záměr kritizují a trojice sněmovních výborů, konkrétně právní výbor, kontrolní výbor a výbor pro vnitřní bezpečnost, si vyžádala od Bílého domu a od ministerstva vnitřní bezpečnosti všechny dokumenty, které s Trumpovým plánem souvisí.

Kongresmani od ministerstva vnitřní bezpečnosti také chtějí případné návrhy, kterými chtěla administrativa svůj krok právně zdůvodnit.

Za azylová bývají označována města, která odmítají s úřady spolupracovat při tažení proti imigrantům bez dokladů, což podle prezidenta ohrožuje bezpečnost státu. K těmto městům patří i velké aglomerace, například New York, San Francisco, Los Angeles nebo Chicago. Masivním přílivem migrantů by chtěl Bílý dům vzpurná města potrestat a vyslat signál o možných důsledcích živelného přistěhovalectví.

Podle amerických médií není jasné, jak by chtěl prezident svůj záměr realizovat. Experti ministerstva vnitřní bezpečnosti už dříve Bílý dům varovali, že plán je neudržitelný, logisticky i finančně. Úřad pro imigraci a cla (ICE), který by měl projekt uskutečnit, nemá na podobné plány peníze.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak funguje Putinovo Rusko? Profesor má překvapivou odpověď

24.04.2019 00:01 Profesor Mark Galeotti razí tezi, že Rusko Vladimira Putina je "adhokracií", tedy systémem, ve…

Mohl Hitler přežít válku? Po krutém diktátorovi šla FBI

23.04.2019 18:54 Aktualizováno Američtí vyšetřovatelé se zabývali podezřením, že nacistický vůdce Adolf Hitler na konci války…

Joe Biden míří do boje o Bílý dům, ve středu oznámí kandidaturu

23.04.2019 17:56 Bývalý viceprezident Joe Biden vstoupí už brzy do souboje o Bílý dům, a to s heslem Bitva o duši…

Íránský parlament označil armádu USA za teroristickou

23.04.2019 17:05 Íránský parlament dnes schválil zákon, který označuje armádu Spojených států za teroristickou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama