Donald Trump je expertem na vše: havárie Boeingu by vyřešil jeho přejmenováním

V posledních dnech prezident USA Donald Trump přispěchal s radou k několika ožehavým tématům. Se svými nápady se jako obvykle svěřil Twitteru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).
doporučujeme

Jako celým světem tak i Donaldem Trumpem pohnul požár katedrály Notre-Dame. Vyjádřil lítost nad nehodou a ihned přispěchal s radou, že by se měla hořící budova pokropit vodou z letadel.

Novátorský nápad dostal i pro problémy jednoho ze dvou největších výrobců dopravních letadel americkou společnost Boeing.

"Co já vím o značkách, možná nic (ale stal jsem se prezidentem!), ovšem pokud já bych byl na místě Boeingu, upravil bych Boeing 737 MAX, přidal bych nějaké přídavné skvělé věci a PŘEJMENOVAL letadlo novým jménem. Žádný jiný produkt netrpěl jako tento. Ale ještě jednou, co já o tom vím?" napsal na sociální síti prezident USA.

Reagoval tak na pozastavení provozu letadel typu Boeing 737 MAX, kvůli opakovaným nehodám. Naposledy se tento typ letadla zřítil v Addis Abeba. Na palubě, byla také rodina slovenského politika Antona Hrnka. Následně byl tomuto typu Boeingu pozastaven provoz v americkém i evropském vzdušném prostoru. Firma má však řadu objednávek právě na tento její nový typ letadla a zastavení provozu je pro firmu značnou komplikací. Některé letecké společnosti navíc požadují odškodnění.

Jak by se vyřešil problém nehod letadla jeho přejmenováním blíže prezident Trump nevysvětlil. Zajímavostí k doporučovanému "rebrandingu" je, že sám své podnikatelské projekty Donald Trump zásadně pojmenovával podle své značky, čili jméno Trump u jeho projektů zpravidla nechybí. I když řada jeho podnikatelských záměru zkrachovala, sám se o změnu značky nepokusil, aby svému byznysu pomohl. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA nastolily v Bolívii vojenskou diktaturu? Morales se rázně ozval z exilu

14.11.2019 08:49 Nepokoje v Bolívii, které vypukly v říjnu kvůli výsledkům prezidentských voleb, si vyžádaly již…

Co Trump tají? Soud opět vyhověl kongresmanům ve sporu o daňové přiznání

14.11.2019 07:49 Odvolací soud ve Spojených státech zamítl ve středu žádost prezidenta Donalda Trumpa, aby se znovu…

Ruské rakety S-400? Mezi USA a Tureckem to dál skřípe, Trump mluví o…

14.11.2019 07:20 Kontrakt na dodávku ruského protiraketového systému S-400 pro tureckou armádu zůstává problémem…

Kongres zahájil veřejné slyšení ve věci Trumpovy ukrajinské kauzy

13.11.2019 21:24 Aktualizováno Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu dnes zahájila první veřejné slyšení v ukrajinské kauze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama