Donald Trump je expertem na vše: havárie Boeingu by vyřešil jeho přejmenováním

V posledních dnech prezident USA Donald Trump přispěchal s radou k několika ožehavým tématům. Se svými nápady se jako obvykle svěřil Twitteru.

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).
doporučujeme

Jako celým světem tak i Donaldem Trumpem pohnul požár katedrály Notre-Dame. Vyjádřil lítost nad nehodou a ihned přispěchal s radou, že by se měla hořící budova pokropit vodou z letadel.

Novátorský nápad dostal i pro problémy jednoho ze dvou největších výrobců dopravních letadel americkou společnost Boeing.

"Co já vím o značkách, možná nic (ale stal jsem se prezidentem!), ovšem pokud já bych byl na místě Boeingu, upravil bych Boeing 737 MAX, přidal bych nějaké přídavné skvělé věci a PŘEJMENOVAL letadlo novým jménem. Žádný jiný produkt netrpěl jako tento. Ale ještě jednou, co já o tom vím?" napsal na sociální síti prezident USA.

Reagoval tak na pozastavení provozu letadel typu Boeing 737 MAX, kvůli opakovaným nehodám. Naposledy se tento typ letadla zřítil v Addis Abeba. Na palubě, byla také rodina slovenského politika Antona Hrnka. Následně byl tomuto typu Boeingu pozastaven provoz v americkém i evropském vzdušném prostoru. Firma má však řadu objednávek právě na tento její nový typ letadla a zastavení provozu je pro firmu značnou komplikací. Některé letecké společnosti navíc požadují odškodnění.

Jak by se vyřešil problém nehod letadla jeho přejmenováním blíže prezident Trump nevysvětlil. Zajímavostí k doporučovanému "rebrandingu" je, že sám své podnikatelské projekty Donald Trump zásadně pojmenovával podle své značky, čili jméno Trump u jeho projektů zpravidla nechybí. I když řada jeho podnikatelských záměru zkrachovala, sám se o změnu značky nepokusil, aby svému byznysu pomohl. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama