Donald Trump je expertem na vše: havárie Boeingu by vyřešil jeho přejmenováním

V posledních dnech prezident USA Donald Trump přispěchal s radou k několika ožehavým tématům. Se svými nápady se jako obvykle svěřil Twitteru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).
doporučujeme

Jako celým světem tak i Donaldem Trumpem pohnul požár katedrály Notre-Dame. Vyjádřil lítost nad nehodou a ihned přispěchal s radou, že by se měla hořící budova pokropit vodou z letadel.

Novátorský nápad dostal i pro problémy jednoho ze dvou největších výrobců dopravních letadel americkou společnost Boeing.

"Co já vím o značkách, možná nic (ale stal jsem se prezidentem!), ovšem pokud já bych byl na místě Boeingu, upravil bych Boeing 737 MAX, přidal bych nějaké přídavné skvělé věci a PŘEJMENOVAL letadlo novým jménem. Žádný jiný produkt netrpěl jako tento. Ale ještě jednou, co já o tom vím?" napsal na sociální síti prezident USA.

Reagoval tak na pozastavení provozu letadel typu Boeing 737 MAX, kvůli opakovaným nehodám. Naposledy se tento typ letadla zřítil v Addis Abeba. Na palubě, byla také rodina slovenského politika Antona Hrnka. Následně byl tomuto typu Boeingu pozastaven provoz v americkém i evropském vzdušném prostoru. Firma má však řadu objednávek právě na tento její nový typ letadla a zastavení provozu je pro firmu značnou komplikací. Některé letecké společnosti navíc požadují odškodnění.

Jak by se vyřešil problém nehod letadla jeho přejmenováním blíže prezident Trump nevysvětlil. Zajímavostí k doporučovanému "rebrandingu" je, že sám své podnikatelské projekty Donald Trump zásadně pojmenovával podle své značky, čili jméno Trump u jeho projektů zpravidla nechybí. I když řada jeho podnikatelských záměru zkrachovala, sám se o změnu značky nepokusil, aby svému byznysu pomohl. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak funguje Putinovo Rusko? Profesor má překvapivou odpověď

24.04.2019 00:01 Profesor Mark Galeotti razí tezi, že Rusko Vladimira Putina je "adhokracií", tedy systémem, ve…

Mohl Hitler přežít válku? Po krutém diktátorovi šla FBI

23.04.2019 18:54 Aktualizováno Američtí vyšetřovatelé se zabývali podezřením, že nacistický vůdce Adolf Hitler na konci války…

Joe Biden míří do boje o Bílý dům, ve středu oznámí kandidaturu

23.04.2019 17:56 Bývalý viceprezident Joe Biden vstoupí už brzy do souboje o Bílý dům, a to s heslem Bitva o duši…

Íránský parlament označil armádu USA za teroristickou

23.04.2019 17:05 Íránský parlament dnes schválil zákon, který označuje armádu Spojených států za teroristickou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama