Game Over, okomentoval Trump Muellerovu zprávu ve stylu známého seriálu

Krátce před zveřejněním zprávy zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který se zabýval ruskou rolí v amerických prezidentských volbách v roce 2016, prezident Donald Trump na twitteru napsal, že "hra skončila". V textu na fotomontáži odkazuje na oblíbený seriál stanice HBO Hra o trůny, jehož poslední série se začala vysílat tuto neděli.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).
doporučujeme

"Žádná tajná dohoda. Žádné bránění spravedlnosti. Pro nenávistníky a radikální levicové demokraty - hra skončila," zní nápis na fotomontáži, na níž stojí americký prezident zády k divákovi zahalen v bílém dýmu.

V příspěvku bylo použito písmo nápadně podobné tomu, jaké používá stanice HBO. Stejně jako v anglickém originálu názvu Game of Thronesje i v anglickém nápisu Game Over na Trumpově fotomontáži proškrtnuto třemi čárami písmeno O.

Není to poprvé, co Trump ve svých příspěvcích na twitteru odkázal na populární seriál. Loni v listopadu upozornil citátem z této fantasy ságy na plánové zavedení sankcí vůči Íránu. Letos v lednu zveřejnil příspěvek se slovy "Zeď se blíží", která odkazují na důležitou seriálovou větu "Zima se blíží".

V listopadu na Trumpův tweet reagovala i sama stanice HBO. Naznačila, že se prezident dopustil "zneužití obchodní značky". Na lednový ani na aktuální příspěvek nereagovala.

HBO v neděli odvysílala první díl závěrečné série oblíbeného seriálu, který proslul zejména tím, že ani hlavní postavy si v něm nemohou být jisty svým životem. Na tuto skutečnost v reakci na Trumpův příspěvek upozornil i analytik stanice CNN Renato Mariotti. "Pokud jsem se něco naučil při sledování Hry o trůny, tak to, že byste se neměli obracet zády a předpokládat, že hra skončila, dokud neběží závěrečné titulky," napsal.

Trump dnes zveřejnil sérii tweetů k očekávanému zveřejnění Muellerovy zprávy. Je mezi nimi například i video, na kterém je sestřih prezidentových výstupů, ve kterých trvá na tom, že s Rusy v kampani nespolupracoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Humanista Trump? Historik promluvil o pravých důvodech zastavení útoku na…

25.06.2019 00:01 Americký prezident Donald Trump je bytostný lhář, ale některé z jeho lží jsou závažnější než jiné,…

Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou…

24.06.2019 21:26 Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v…

Mexiko má nahnáno z Trumpa. Přitvrdilo vůči uprchlíkům, nasazena je i…

24.06.2019 21:11 Mexické úřady přes víkend zesílily represivní opatření, která mají odradit převážně středoamerické…

Trump vyhlásil nové sankce proti Íránu, míří i na Chameneího

24.06.2019 19:34 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes oznámil zavedení nových, údajně tvrdých sankcí proti Íránu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama