Skandál v rodině miliardáře Bronfmana: Dědička byla v tajném sexuálním spolku

Dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana se přiznala ke své roli v tajném spolku, který sexuálně zneužíval ženy. Clare Bronfmanová, 40letá dědička společnosti Seagram podnikající v zábavním průmyslu a nápojích, čelí obvinění, že použila přes 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč), aby financovala společnost nazvanou Nxivm. Informovala o tom dnes britská BBC. Další obviněnou v případu je i americká herečka Allison Macková.

Přidejte svůj názor

Clare Bronfmanová
doporučujeme

Bronfmanová vyjádřila v pátek před soudem v newyorském Brooklynu "upřímnou lítost" nad svými činy. "Chtěla jsem činit dobro a pomáhat lidem. Ale udělala jsem chyby," uvedla.

Americká dědička mimo jiné přiznala, že vědomě poskytla útočiště ženě, která se dostala do USA na falešné pracovní vízum. Tato žena pak pracovala pro ni i právě pro organizaci Nxivm.

V souvislosti s případem bylo celkem obviněno šest osob. Již v květnu by měl začít soud s hlavním vůdcem tajného spolku Keithem Ranierem. Bronfmanová by si měla vyslechnout verdikt 25. července. Mohlo by jí teoreticky hrozit až 25 let vězení, nejspíš ale dostane jen něco přes dva roky, poznamenala BBC. Souhlasila rovněž se zaplacením pokuty šest milionů dolarů (137 milionů Kč).

Keith Raniere vytvořil společnost, do níž pod záminkou sebezdokonalovacích cvičení lákal ženy. Cvičení však podle vyšetřovatelů spočívala především v sexuálních stycích s Ranierem, jenž byl jediným mužem ve spolku.

Nově příchozí ženy byly titulovány "otrokyně", zatímco ty, které přivedly další ženu, získaly titul "paní". Ženy byly rovněž na svém těle "ocejchovány" nápisem s Raniereovými iniciály.

Keith Raniere byl zadržen loni v Mexiku a nyní ve vazbě čeká na soud. Veškerá obvinění odmítá. Jeho obhájci tvrdí, že se nedopouštěl žádného zneužívání dětí a že všechny ženy s ním měly sexuální styk dobrovolně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maduro oznámil zmaření puče "fašistické bandy", Guaidó jeho tvrzení popřel

27.06.2019 11:10 Venezuelský autoritářský prezident Nicolás Maduro ve středu oznámil, že tajná služba zabránila…

Eriku Trumpovi plivla servírka do tváře, incident řeší Tajná služba USA

27.06.2019 08:26 Servírka jednoho z luxusních barů v Chicagu byla odeslána na nucenou dovolenou po incidentu s…

Boj o Bílý dům: První debatu demokratů ovládla Warrenová, Trump reagoval…

27.06.2019 07:40 Budoucnost zdravotního pojištění v USA byla ve středu večer hlavním tématem první besedy kandidátů…

Rozkol mezi homosexuály: Největší duhový průvod WorldPride naruší vzpurná…

27.06.2019 07:27 Každoroční největší pochod LGBT komunity WorldPride, který letos organizuje New York, bude v neděli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama