20 let od masakru na škole Columbine: V USA vyvrcholily pietní akce

Pietní ceremonií si na denverském předměstí Littleton v americkém státě Colorado připomněli dvacáté výročí masakru na střední škole Columbine, při kterém dva studenti zabili dvanáct spolužáků a učitele. Sobotní akce zakončila týden vzpomínek na události z 20. dubna 1999, informovala dnes agentura AP.

Přidejte svůj názor

masakr na škole Columbine
doporučujeme

Za rodiny obětí promluvila na pietní ceremonii matka jedné ze zabitých dívek. "Naše srdce v sobě mají obrovské díry, ale naše srdce jsou větší, než byla před dvaceti lety," uvedla Dawn Annaová.

Na závěr akce, které se zúčastnily asi dvě tisícovky lidí, třináctkrát odbil zvon a organizátoři vypustili třináct holubic, které představovaly třináct obětí školního masakru.

Před dvaceti lety do školy Columbine na předměstí Denveru vstoupila dvojice maskovaných studentů s poloautomatickými zbraněmi a začala střílet na studenty i profesory. Po masakru mladíci spáchali sebevraždu.

Letošní dvacáté výročí střelby poznamenala smrt mladé ženy, která na počátku tohoto týdne přicestovala do Colorada z Floridy. Osmnáctiletá dívka podle úřadů obdivovala masakr v Columbine. Po několikahodinovém pátrání ji policie našla ve středu mrtvou. Zřejmě spáchala sebevraždu střelnou zbraní. Kvůli hrozbě, kterou podle policie představovala, zůstaly ve středu v oblasti Denveru uzavřeny školy, které navštěvuje 400.000 žáků.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rasová nerovnost vystupuje na povrch. Pandemie v USA drtí černošské…

26.05.2020 22:29 Aktualizováno NÁZOR – Nový typ koronaviru řádí ve Spojených státech v černošských komunitách, upozorňuje…

Bílý dům: Trump je nespokojený s kroky Číny ohledně Hongkongu

26.05.2020 22:28 Americký prezident Donald Trump si dokáže jen těžko představit, že by Hongkong zůstal světovým…

Ameriku šokoval další případ policejní brutality. Bělošský policista…

26.05.2020 19:06 Spojenými státy hýbe případ úmrtí černošského muže ve městě Minneapolis, který zemřel poté, co mu…

Zoufalství v Brazílii: Téměř 400 000 nakažených, prezident krizi zlehčuje

26.05.2020 11:48 Zatímco oficiální počty nakažených se v Brazílii každým dnem stále více přibližují 400.000 a lékaři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy