Mexiko tvrdě zakročilo proti uprchlíkům: Stovky zadržených, policie použila násilí

Mexická policie v pondělí zadržela několik stovek migrantů ze středoamerických zemí v dosud největším zátahům proti takzvaným karavanám migrantů. Policisté odvezli k výslechům přibližně 500 lidí z asi 3000členné skupiny, která přes Mexiko míří k hranici se Spojenými státy, informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mexická karavana migrantů
doporučujeme

Migrace je předmětem sporů amerického prezidenta Donalda Trumpa s mexickou vládou. Trump v březnu pohrozil uzavřením hranice a nařkl Mexiko, že na nelegální migraci vydělává. Později však v reakci na zprávy o některých zadržených přistěhovalcích mexické úřady pochválil.

Zatím nejrozsáhlejší akce proběhla ve městě Pijijiapan v jihomexickém státě Chiapas. Policie tam naložila do autobusů několik stovek migrantů hledajících ve stínu úkryt před spalujícím vedrem, které komplikovalo jejich dlouhou cestu k severní hranici. Policisté museli proti mnoha bránícím se lidem použít sílu, uvedla AP.

Další migranti reagovali na zatýkání tím, že si do rukou vzali kameny a hole. Na střety s policií však podle dostupných informací nedošlo.

Mexiko loni k prvním ze série migračních karavan zvolilo vstřícný přístup, po Trumpově kritice a značném zpomalení provozu na hranicích s USA se však migranti v zemi setkávají se stále přísnějšími reakciem úřadů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maduro navrhl předčasné volby do Národního shromáždění, které ovládá…

21.05.2019 20:17 Aktualizováno Venezuelský prezident Nicolás Maduro navrhl předčasné volby do Národního shromáždění, tedy…

Soud vyzval Trumpa, aby ukázal své finanční záznamy, prezident zuří

21.05.2019 17:28 Aktualizováno Federální soud ve Spojených státech dal v pondělí za pravdu výboru Sněmovny reprezentantů, který…

Pohrdání americkým Kongresem? Trumpův exporadce McGahn nepřijde svědčit

21.05.2019 17:02 Aktualizováno Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Don McGahn dnes navzdory obsílce nepřijde…

Pekelné počasí: Oklahomou a Texasem se prohnalo 14 tornád a silný déšť

21.05.2019 12:03 Střední částí Oklahomy a západním Texasem se přehnalo v pondělí večer místního času 14 tornád.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama