Mexiko tvrdě zakročilo proti uprchlíkům: Stovky zadržených, policie použila násilí

Mexická policie v pondělí zadržela několik stovek migrantů ze středoamerických zemí v dosud největším zátahům proti takzvaným karavanám migrantů. Policisté odvezli k výslechům přibližně 500 lidí z asi 3000členné skupiny, která přes Mexiko míří k hranici se Spojenými státy, informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mexická karavana migrantů
doporučujeme

Migrace je předmětem sporů amerického prezidenta Donalda Trumpa s mexickou vládou. Trump v březnu pohrozil uzavřením hranice a nařkl Mexiko, že na nelegální migraci vydělává. Později však v reakci na zprávy o některých zadržených přistěhovalcích mexické úřady pochválil.

Zatím nejrozsáhlejší akce proběhla ve městě Pijijiapan v jihomexickém státě Chiapas. Policie tam naložila do autobusů několik stovek migrantů hledajících ve stínu úkryt před spalujícím vedrem, které komplikovalo jejich dlouhou cestu k severní hranici. Policisté museli proti mnoha bránícím se lidem použít sílu, uvedla AP.

Další migranti reagovali na zatýkání tím, že si do rukou vzali kameny a hole. Na střety s policií však podle dostupných informací nedošlo.

Mexiko loni k prvním ze série migračních karavan zvolilo vstřícný přístup, po Trumpově kritice a značném zpomalení provozu na hranicích s USA se však migranti v zemi setkávají se stále přísnějšími reakciem úřadů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Kuba směřuje ke změně režimu, míní režisér Pérez. Promluvil i o vztazích s…

23.02.2020 10:34 Kuba už udělala důležitý krok na cestě k jinému režimu tím, že má civilního prezidenta, domnívá se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama