Mohl Hitler přežít válku? Po krutém diktátorovi šla FBI

Američtí vyšetřovatelé se zabývali podezřením, že nacistický vůdce Adolf Hitler na konci války uprchl v ponorce do Argentiny. Vyplývá to z odtajněných informací, které byly v těchto dnech zveřejněny na webu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Hitler spáchal 30. dubna 1945 v berlínském bunkru sebevraždu, po válce se nicméně objevilo mnoho spekulací, že se hlavnímu válečnému zločinci podařilo utéct.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Poslední známá fotografie Adolfa Hitlera v den jeho údajné sebevraždy.
doporučujeme

Čtyři stránky zveřejněných dokumentů jsou datovány 21. zářím 1945. FBI se podle nich zabýval informací o Hitlerově útěku v dopisech, které si vyměnil tehdejší šéf vyšetřovací ústředny Edgar Hoover se svými spolupracovníky. Informaci pak předali vojenské rozvědce USA.

Zhusta začerněný text vypovídá o podezření, že Hitler do Argentiny dorazil dva a půl týdne po pádu Berlína. Do Jižní Ameriky měly nacistického vůdce a padesátku jeho věrných dopravit dvě ponorky, na koních pak měla skupina odjet do andského předhůří. Informaci prý Američanům dodala osoba, která výměnou žádala záruky, že nebude deportována zpět do Argentiny.

Hitler na tom byl zdravotně špatně, trpěl prý astmatem a trápily ho vředy. Nalézt úkryt mu údajně pomáhalo šest argentinských úředníků.

FBI nakonec udání odložil, protože postrádal "podstatné informace", které by jeho pravdivost potvrzovaly. Ve zprávě vyšetřovatelů se uvádí, že "vzhledem k dosud získaným kusým informacím není možné dál vysledovat Hitlerův pobyt".

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právník Stormy Daniels je v cele, kterou obýval Guzmán. Spí pod třemi…

22.01.2020 13:21 Americký právník Michael Avenatti, který je znám dřívějším zastupováním pornoherečky Stormy Daniels…

Hillary Clintonová napadla Sanderse. Prý je kariérista, kterého nemá nikdo…

22.01.2020 12:10 Po nedávné rozmíšce mezi americkými senátory Berniem Sandersem a Elizabeth Warrenovou, kteří patří…

Pod Trumpem se houpe židle. Senát schválil pravidla projednání impeachmentu

22.01.2020 09:50 Aktualizováno Senát amerického Kongersu dnes ráno SEČ po mnohahodinové debatě schválil organizační pravidla…

Harvey Weinstein u soudu. Začíná proces, chlípnému producentovi hrozí…

22.01.2020 07:28 Úvodními řečmi obžaloby a obhajoby dnes u newyorského soudu začíná proces s 67letým bývalým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama