Američan chtěl zapálit katedrálu svatého Patrika na Manhattanu a utéct do Říma

Americký učitel, který chtěl minulý týden vejít do katedrály svatého Patrika na Manhattanu se dvěma nádobami s benzinem, tekutým podpalovačem a plynovými zapalovači, si rovněž zamluvil hotel vzdálený jen 20 minut od Vatikánu. S odvoláním na newyorskou prokuraturu o tom dnes informovala agentura AP. Policie už dříve uvedla, že si Marc Lamparello na den po činu zarezervoval let do Říma.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pohled na jih Manhattanu (foceno z Empire State Buildingu), New York, USA
doporučujeme

Státní zástupce David Stuart během dnešního krátkého soudního slyšení uvedl, že Lamparello "plánoval zapálit katedrálu svatého Patrika", když byl minulý týden zadržen. Podle všeho tento čin "delší dobu plánoval". Zadržený muž je teď v nemocnici, soudce nařídil, aby podstoupil psychiatrické vyšetření.

Incident v New Yorku se odehrál jen dva dny poté, co v pondělí rozsáhlý požár způsobil velké škody v pařížské katedrále Notre-Dame.

Jestliže bude Lamparello usvědčen z pokusu o žhářství a obecného ohrožení z nedbalosti, hrozí mu podle prokuratury až 15 let vězení.

Zástupci newyorské policie už dříve informovali, že 37letý muž u katedrály zastavil s minidodávkou, prošel se okolo a pak se před osmou hodinou večer místního času vrátil k autu. Vyndal z něho nádoby s benzinem a podpalovač. Když vešel do katedrály, zastavil ho člen ostrahy, zeptal se ho, kam jde a informoval ho, že s takovými věcmi do kostela nesmí. V tom okamžiku se trochu benzinu vylilo na podlahu.

Člen ostrahy zavolal policisty z protiteroristického oddělení, kteří byli venku. Ti muže zadrželi a vyslechli. "Tvrdil, že katedrálou procházel, aby se dostal na Madison Avenue, protože mu v autě došel benzin," řekl John Miller z newyorské policie. "Prohlédli jsme si vozidlo a ukázalo se, že mu benzin nedošel," dodal. Pak policisté muže zatkli.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdy vzlétnou Boeingy 737 MAX? FAA neví a nic není jisté

23.05.2019 04:14 Šéf amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) Dan Elwell nemá žádný harmonogram toho, kdy by…

New York nejspíš vydá Kongresu daňová přiznání Trumpa

22.05.2019 21:02 Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili zákon, který umožní předat vybraným výborům…

Trump popírá tvrzení Pelosiové, že se snaží něco skrývat

22.05.2019 21:00 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl slova předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy…

USA mají signály o možném použití chlóru v syrské provincii Idlib

22.05.2019 19:30 Aktualizováno Spojené státy zaznamenaly známky toho, že syrské jednotky možná použily chemické zbraně. Oznámilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama