V Los Angeles vypukla epidemie spalniček, přes 200 lidí z univerzit je v karanténě

Více než 200 studentů a pracovníků dvou univerzit v Los Angeles, Kalifornské univerzity (UCLA) a Kalifornské státní univerzity, má nařízenou karanténu kvůli spalničkám, které mohli dostat od svých kolegů. Jde o osoby, které buď nebyly proti infekci očkovány, nebo nemohou prokázat, že jsou imunní.

Přidejte svůj názor

Los Angeles
doporučujeme

Karanténa byla nařízena už v noci ze středy na čtvrtek místního času. Pro dotyčné osoby to znamená, že musí zůstat doma, vyhýbat se kontaktu s ostatními lidmi a musí zpravit úřady, pokud se u nich vyskytnou příznaky nemoci.

Losangeleské úřady nařídily karantény na dobu do 24 do 48 hodin, během nichž je třeba prokázat, že jsou vůči spalničkám imunní, uvedla UCLA. Někteří lidé však možná budou muset zůstat v karanténě až týden.

Počet případů spalniček ve Spojených státech se letos blíží 700, což je nejvyšší počet za posledních 25 let. Nárůst případů přičítají odborníci špatné informovanosti rodičů, kteří se brání očkování svých dětí. Zhruba tři čtvrtiny letošních výskytů byly zaznamenány ve státě New York.

Jeden student UCLA, u něhož byla nákaza diagnostikována, mohl v dubnu v areálu univerzity infikovat na 500 lidí, uvedla škola. Do čtvrtečního odpoledne místního času nemohlo 79 z těchto osob prokázat, že jsou vůči spalničkám imunní.

Na Kalifornské státní univerzitě jeden ze studentů nakažený spalničkami navštívil knihovnu a možná přišel do styku se stovkami lidí, včetně studentů. Do čtvrtečního odpoledne chyběly záznamy o imunizaci 156 z těchto osob.

Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, pacient musí do karantény a vyšetření jsou i další lidé, kteří s ním přišli do styku. Nemoc se šíří vzduchem, inkubační doba, tedy čas od nakažení organismu po první příznaky, je sedm až 21 dní.

Příznaky nemoci jsou horečka, kašel, rýma, světloplachost a zarudnutí očních spojivek. V ústech mohou být bělavé tečky se zarudlým okolím. Čtvrtý až pátý den se objevuje sytě červená až fialová vyrážka, která začíná na záhlaví a šíří se na obličej, krk, břicho a končetiny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpův bezpečnostního poradce Bolton je válečný štváč, prská KLDR

27.05.2019 07:45 Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton je válečný štváč a jeho hodnocení, že Severní Korea…

Ve věznici v Brazílii vypukly nepokoje, 15 vězňů zemřelo

27.05.2019 07:40 Ve věznici v brazilském státě Amazonas v neděli při násilnostech zahynulo 15 trestanců. Někteří…

"Maso 2.0"... Jak budou Američané říkat umělému masu?

27.05.2019 04:05 Maso bez porážky, čisté maso, maso 2.0, falešné maso či syntetické maso: termínů pro označení…

Kim označil Bidena za hloupého imbecila. Trump s ním souhlasí

26.05.2019 17:43 Názory severokorejského vůdce Kim Čong-una a prezidenta Spojených států Donalda Trumpa na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama