Muellerova zpráva se v USA stala bestsellerem, přitom je na webu zdarma

Zpráva zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o Donaldu Trumpovi, Rusku a prezidentské kampani se ve Spojených státech zařadila mezi nejprodávanější knihy posledních dnů. Podle společnosti NPD BookScan se jí během minulého týdne prodalo na 42.000 výtisků, čímž překonala všechna ostatní díla v oblasti literatury faktu. Američané na ni byli po masivním mediálním pokrytí Muellerova vyšetřování natolik zvědavi, že ji kupují po tisících bez ohledu na to, že je na webu dostupná zdarma.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Robert Mueller (exšéf FBI)
doporučujeme

Redigované vydání zprávy, která má téměř pět set stran, dalo do prodeje v paperbackové verzi hned několik nakladatelství. Ke koupi je za ceny v rozmezí 10 až 15 dolarů (228 až 342 korun), informovala agentura AP.

Knižní domy jako Scribner či Skyhorse se na vydání zprávy zveřejněné ministerstvem spravedlnosti před dvěma týdny dobře připravily a opatřily text předmluvou či vysvětlujícími komentáři.

Zpráva obsahuje poznatky z vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby v roce 2016 a role Trumpa a jeho týmu v celé záležitosti. Čtenáři se dozví rovněž to, jak Mueller zkoumal Trumpovu možnou snahu bránit průchodu spravedlnosti.

Muellerova zpráva se díky velkému zájmu čtenářů podle AP řadí mezi vyšetřovatelské bestsellery minulosti, jimiž byly například Starrova zpráva o sexuální aféře prezidenta Billa Clintona či zpráva z vyšetřování teroristických útoků z 11. září 2001.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Guatemala přiznala výrobu kokainu na svém území

19.09.2019 20:53 Středoamerická Guatemala připustila, že je zemí produkující kokain, a ne jen tranzitním státem.…

Bermudy se ponořily do tmy. Hurikán Humberto strhal elektrické vedení,…

19.09.2019 20:00 Aktualizováno Bermudy zasáhl hurikán Humberto. Na ostrovech poničil elektrické vedení, takže desítky tisíc lidí…

Írán hrozí otevřenou válkou

19.09.2019 18:24 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf dnes uvedl, že jeho americký protějšek Mike Pompeo…

Trumpovi právníci chtějí u soudu zablokovat vydání jeho daňových přiznání

19.09.2019 17:56 Advokáti Donalda Trumpa chtějí, aby newyorský federální soud zamezil vydání finanční dokumentace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama