Ve státě Georgia letos popravili prvního zločince, vraždil před 25 lety

Americký stát Georgia popravil letos prvního odsouzence: dvaapadesátiletého muže, který byl odsouzen k trestu smrti za to, že téměř před čtvrt stoletím zastřelil svou bývalou přítelkyni a její kamarádku. Uvedly to tiskové agentury s odvoláním na místní úřady.

Přidejte svůj názor

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Scotty Garnell Morrow byl podle komuniké úřadu generálního prokurátora ve státu Georgia popraven ve věznici v Jacksonu smrtící injekcí s barbiturátem pentobarbital, který se v USA ve vyšších dávkách používá i k asistované sebevraždě. Za mrtvého byl prohlášen ve čtvrtek 21:38 místního času (pátek 03:38 SELČ).

zdroj: YouTube

Morrow byl odsouzen za to, že v prosinci 1994 zastřelil svou bývalou přítelkyni v jejím domě v Gainesville, kde se jí nejprve snažil přimět, aby jej přijala zpět. Spolu s bývalou přítelkyní, kterou bil, vláčel za vlasy a střelil do hlavy, zastřelil i jednu z jejích kamarádek. Třetí ženu, přítomnou na místě hádky, také postřelil, ale ta přežila. Po několika hodinách jej policie dopadla a přiznal se.

Obhájci se jej pokoušeli obhájit tím, že byl jako dítě bit a znásilněn, což jej poznamenalo, takže nebyl schopen zvládat své emoce. A ty nezvládl poté, co v hádce uslyšel, že během půlroční známosti posloužil jen jako společník a živitel v době, kdy "skutečný muž" jeho přítelkyně byl ve vězení.

Dva soudy jej nicméně odsoudily za úkladnou vraždu a verdikt potvrdil i nejvyšší soud ve státu. Možnosti odvolání vyčerpal letos v únoru, kdy se Nejvyšší soud USA odmítl zabývat jeho případem.

Morrow se před popravou podle agentury AP omluvil příbuzným svých obětí a vyjádřil naději, že najdou klid a odpustí mu. Omluvil se také vlastní rodině a přátelům.

Morrow se ve státu Georgia stal prvním odsouzencem popraveným v letošním roce, v rámci celých Spojených států pak pátým popraveným vězněm.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti Trumpovi už jde i Senát USA: Nechce prodej zbraní Rijádu

20.06.2019 20:38 Senát Spojených států dnes schválili několik usnesení, kterým nesouhlasí s plánem amerického…

Protičínské sankce? Apple se bouří

20.06.2019 18:10 Navrhované uvalení nových amerických cel na další čínské zboží by poškodilo konkurenceschopnost…

Moderátoři Facebooku mají psychické poruchy, prohlíží neuvěřitelná zvěrstva

20.06.2019 17:55 Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní…

Bude z toho válka? Írán sestřelil americký dron, tvrdí agentura

20.06.2019 17:32 Aktualizováno Íránské revoluční gardy dnes sestřelily americký bezpilotní stroj. Informovala o tom státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama