Muž se mazlil se psem. Lékaři mu museli amputovat všechny končetiny

Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu. Poté, co ho olíznul jeho vlastní pes, mu lékaři museli amputovat všechny čtyři končetiny.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lékaři
doporučujeme

Greg navštívil lékaře s příznaky, které se na první pohled podobaly chřipce. Komplexnější vyšetření ale ukázalo, že to co se zdálo být banální nemocí je ve skutečnosti něco mnohem horšího. Krevní infekce způsobena bakteriemi.

Ty kromě horeček a střevních obtíží způsobily, že se muži na končetinách začaly objevovat velké modřiny. Podle lékařů se infikoval patogenem, který se nachází ve slinách psů a koček. Ten začal působit na jeho tělo a způsobil otravu krve.

Infekce se rozšířila na všechny čtyři končetiny a nenávratně poškodila tkáně i svalstvo. Lékařům i přes veškerou snahu nezbylo nic jiného, než muži ruce a nohy amputovat.

Nejprve muži uřízli obě nohy pod koleny, o tři týdny později přišel o obě ruce v předloktí. Infekce se ale rozšířila i do obličeje, lékaři proto budou zřejmě muset amputovat muži i nos a další části.

Podle lékařů jde sice o výjimečný případ, může se ale stát každému. Nešlo totiž o nijak nemocného psa, ale zdravé zvíře, které má na jazyku stejné bakterie, jako kterýkoliv jiný pes nebo kočka.

Gregova oslabená imunita ale způsobila, že si jeho tělo s cizími bakteriemi nedokázalo poradit a podlehlo jím. Většinou je obranyschopnost těla natolik silná, že cizorodé bakterie zahubí ještě na kůži.

Gregovi se po operacích zhroutil život, bojuje ale dál. Je rozhodnut žít a lékařům povolil, aby mu amputovali cokoliv, co bude třeba, pokud ho udrží naživu.

Loading...
Témata: Lidé | lékaři | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump příští týden rozhodne, jestli uvalí na Ankaru sankce

21.07.2019 18:02 Americký prezident Donald Trump se během příštího týdne sejde s republikánskými senátory, aby s…

Trump se vloží do případu rappera zatčeného ve Švédsku

20.07.2019 17:37 Americký prezident Donald Trump v pátek slíbil, že zavolá švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi,…

USA posílají kvůli Íránu do Saúdské Arábie rakety a armádu

20.07.2019 11:18 Spojené státy vysílají do Saúdské Arábie rakety Patriot a vojenskou jednotku o 500 mužích,…

Američtí prokurátoři obvinili krajana ruského původu z podpory IS

19.07.2019 20:14 Prokuratura Spojených států obvinila z podpory teroristické organizace Islámský stát (IS) Američana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama