Američané uvalili sankce na oddíl rychlé reakce v Čečensku a pět lidí

USA uvalily sankce na ruskou policejní zásahovou jednotku a pět lidí za porušení lidských práv. Informovalo o tom dnes na své webové stránce americké ministerstvo financí. USA uplatnily takzvaný Magnitského zákon, který v roce 2012 přijal Kongres USA, aby potrestal ruské představitele, úředníky, soudce a policisty zapletené do porušování lidských práv.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vlajka USA
doporučujeme

Nově uvalené sankce se týkají sekce oddílu rychlé reakce v Čečensku (Těrek) a pěti lidí, mezi nimiž jsou podle agentury Reuters nejméně tři Rusové.

Podle ruské stanice RT se sankce týkají velitele policejní zásahové jednotky Abuzajda Vismuradova. Mezi dalšími čtyři lidmi je velitel trestanecké kolonie IK-7. Informace o zbylých třech nejsou k dispozici.

Magnitského zákon podepsal v roce 2012 tehdejší americký prezident Barack Obama. Lze podle něj sankcionovat ruské činitele a politiky, kteří se dopouštějí porušování lidských práv.

Norma je pojmenována po Sergeji Magnitském. Tento ruský auditor a právník byl zatčen za údajné daňové úniky krátce poté, co obvinil ruské policejní a justiční pracovníky z rozsáhlých podvodů. V listopadu 2009 za nevyjasněných okolností v moskevském vězení zemřel, podle ruské opozice byl zavražděn.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump označil Huawei za velmi nebezpečnou firmu

24.05.2019 05:40 Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek označil čínskou firmu Huawei za velmi nebezpečnou.

Válka s Íránem? Trump je jen papírový tygr, míní historik

24.05.2019 00:01 Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost John Bolton v roce 2007 vydal…

Trump byl nepřipraven, Tillerson je blbý jak tágo. Američtí politici se…

23.05.2019 21:34 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin přijel na loňský rusko-americký summit v Hamburku lépe připraven než…

Obří krádež? Polovina kolumbijské kávy ve světě je z Venezuely, tvrdí…

23.05.2019 20:58 Venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil Kolumbijce, že kradou ve Venezuele místním pěstitelům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama