Odsouzená ruská agentka Butinová z vězení žádá o finanční pomoc

Ruska Marija Butinová, která si v americkém vězení odpykává trest za to, že se jako agentka cizí mocnosti snažila proniknout do vlivné americké Národní asociace držitelů zbraní (NRA), zveřejnila video v němž žádá o finanční pomoc na pokrytí právních výdajů. Informovala o tom agentura AP. Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že Butinové pomůže prostředky na advokáty sehnat.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Marija Butinová
doporučujeme

Butinová byla v dubnu v USA odsouzena k 18 měsícům vězení poté, co přiznala, že se jako agentka cizí mocnosti snažila proniknout do NRA a že také měla předávat do Moskvy informace o vlivných Američanech. Podle jejích obhájců měl být prostředníkem vlivný ruský politik a bývalý poslanec Alexandr Toršin, nynější viceguvernér centrální banky. Rusko obvinění odmítlo a prezident Vladimir Putin případ hodnotil jako nehoráznost, protože není jasné, co žena spáchala a zač byla odsouzena.

"Chci se na vás obrátit s žádostí o podporu, finanční podporu," řekla Butinová s poukazem na to, že její advokáti podali odvolání proti rozsudku. "Můžete-li obětovat jakékoli peníze, jakákoli částka hraje velkou roli...," uvedla. Video, na kterém Butinová mluví po telefonu z vězení, na svém webu zveřejnila agentura Interfax.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová ve státní televizi oznámila, že se Rusko pokusí Butinové pomoci. "Víte, že neplatíme advokáty, uděláme ale vše pro to, aby jako ruská občanka měla veškerá práva. Přirozeně poté, co se svěřila s tímto problémem, budeme se snažit udělat, co je v našich silách, abychom jí pomohli," řekla mluvčí ruské diplomacie.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odplata za nákup ruských raket S-400? USA zvažují sankce proti Turecku

19.06.2019 08:15 Americká vláda zvažuje zavedení sankcí proti Turecku, pokud se Ankara rozhodne dokončit nákup…

Donald Trump oznámil kandidaturu na prezidenta. Další čtyři roky! křičeli…

19.06.2019 03:47 Šéf Bílého domu Donald Trump dnes na shromáždění svých přívrženců v Orlandu na Floridě ohlásil, že…

Trump musí hledat dál. Shanahan nechce pokračovat jako ministr obrany

18.06.2019 21:05 Aktualizováno Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy…

Mexický prezident López si přeje referendum o svém setrvání. Za dva roky

18.06.2019 18:58 Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, který je v úřadu od loňského prosince, oznámil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama