Maskovaní útočníci vystříleli bar v Brazílii: 11 mrtvých

Jedenáct lidí zemřelo v neděli odpoledne v severobrazilském městě Belém po útoku skupiny ozbrojenců na místní bar. Informovala o tom brazilská média s odvoláním na policejní zdroje.

Přidejte svůj názor

Neznámí útočníci postříleli v baru na severu Brazílie 11 lidí (19.5.2019).
doporučujeme

Podle zpravodajského serveru G1 je mezi oběťmi šest žen a pět mužů. Motiv činu zatím úřady nesdělily, oblast ale proslula vysokou kriminalitou, za níž stojí zejména drogové gangy.

Podle serveru G1 přijelo sedm maskovaných útočníků na místo činu třemi auty a na motorce. Většinu obětí v baru střelili do hlavy, uvedl policejní mluvčí na tiskové konferenci. Po útoku se zločincům podařilo uprchnout až jednoho, který byl se zraněním převezen do nemocnice a je pod policejním dohledem.

Bar, v němž se masakr odehrál, leží v hustě obydlené čtvrti Guamá ve městě Belém (stát Pará). Kvůli vysoké kriminalitě v regionu tam letos v březnu vláda poslala federální policii.

Brazílie se potýká vysokou kriminalitou řadu let. Podle celkového počtu vražd (63.880) byla v roce 2017 na prvním místě světové tabulky, ve srovnání na počet obyvatel se tato největší latinskoamerická země s dvě stě miliony obyvatel posunula na začátek druhé desítky.

Obavy ze zvýšení kriminality v zemi vyvolal letos nový brazilský prezident Jair Bolsonaro, který dekretem zjednodušil pravidla pro držení zbraní. Podle opozice nové opatření umožní nosit zbraň na veřejnosti milionům Brazilců a zvýší kriminalitu v zemi.

Bývalý armádní důstojník a krajně pravicový politi Bolsonaro tvrdí, že chce novými pravidly zajistit bezpečnost občanů. Ta podle něj "začíná u každého doma", proto má právo držet zbraň pro vlastní bezpečnost každý, kdo splní určitá kritéria.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Nemají absolutně nic." Trump se vysmívá demokratům kvůli impeachmentu

22.11.2019 16:52 Americký prezident Donald Trump uvítá, pokud s ním Sněmovna reprezentantů zahájí impeachment, tedy…

Marný pokus o sesazení Trumpa? Veřejná slyšení poměr sil v Kongresu…

22.11.2019 15:49 Dva týdny veřejných slyšení ve Sněmovně reprezentantů amerického Kongresu přinesly podle demokratů…

Odplata za umučeného Warmbiera. Jeho rodiče vyhlásili KLDR "válku"

22.11.2019 10:21 Rodiče amerického studenta, který zemřel po pobytu ve vězení v Severní Koreji, hodlají hledat…

Vyšetřování Trumpa v Kongresu baví. Řešil se i rapper A$AP Rocky

21.11.2019 21:22 Jedním z témat dnešního veřejného slyšení v Kongresu k vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama