Trumpův finanční skandál: Porušoval německé zákony vědomě?

Americký prezident Donald Trump se dnes ohradil proti nedělnímu článku listu The New York Times, podle něhož experti banky Deutsche Bank chtěli v letech 2016-2017 požádat německou finanční policii o prověření transakcí firem kontrolovaných Trumpem a jeho zetěm. Vnitřní systémy německé banky prý signalizovaly možnou nezákonnou aktivitu, žádost ale nakonec odeslána nebyla. Trump v reakci označil novináře z The New York Times za nepřátele lidu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Žádost Deutsche Bank o prověření podezřelých transakcí Trumpových podniků měla být z iniciativy expertů na postih praní špinavých peněz odeslána vyšetřovatelům německého ministerstva financí, napsal newyorský list. Vedení německé banky, která firmám Trumpa a jeho zetě Jareda Kushnera poskytovala miliardové půjčky, doporučení expertů nevyslyšelo a žádost se nikdy na ministerstvo nedostala, uvedl deník.

Trump ve svém dnešním tweetu pochválil Deutsche Bank jako velmi dobrý a vysoce profesionální ústav, napsal ale, že měl jako podnikatel tolik peněz, že žádné banky nepotřeboval. "Mainstreamová média nikdy nebyla víc korupční a pomatená, než jsou dnes. Falešné zpravodajství je ve skutečnosti tou největší zprávou ze všech, jsou to doopravdy nepřátelé lidu," napsal prezident.

O povaze podezřelých Trumpových transakcí The New York Times nemá žádné podrobnosti. Přinejmenším některé z nich byly prý založeny na opakovaném převádění peněz na účty jiných zámořských firem a jednotlivců, což experti banky považovali za podezřelé. Realitní podnikatelé ale podle newyorského deníku takové transakce občas provádějí, aniž by se dopouštěli protiprávního jednání.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump musí hledat dál. Shanahan nechce pokračovat jako ministr obrany

18.06.2019 21:05 Aktualizováno Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy…

Mexický prezident López si přeje referendum o svém setrvání. Za dva roky

18.06.2019 18:58 Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, který je v úřadu od loňského prosince, oznámil…

USA investují závratnou částku do ukrajinské armády

18.06.2019 18:31 Spojené státy poskytnou Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 250 milionů dolarů (5,7 miliardy korun),…

Vyhrotí se spor o cla? Trump se dočkal, setká se se Si Ťin-Pchingem

18.06.2019 17:19 Americký prezident Donald Trump se příští týden na okraj summitu velkých ekonomik G20 v Japonsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama