Pekelné počasí: Oklahomou a Texasem se prohnalo 14 tornád a silný déšť

Střední částí Oklahomy a západním Texasem se přehnalo v pondělí večer místního času 14 tornád. Způsobily podle agentury AP značné škody a přinesly silný déšť, ale odnikud nejsou hlášeni zranění ani mrtví. Živel postihl území, kde žijí na čtyři miliony lidí.

Přidejte svůj názor

Tornádo
doporučujeme

Do dnešních ranních hodin místního času (odpoledních SELČ) meteorologové oba americké státy monitorují kvůli možnosti dalších tornád a upozornili na možnost silného větru, který může v nárazech dosahovat rychlosti kolem 113 kilometrů za hodinu.

Podle Národní meteorologické služby (NWS) trvá nebezpečí záplav, které může vyvolat silný déšť.

Služba v pondělí předpověděla tornáda také pro státy Kansas a Missouri. Pozorovány byly ve všech čtyřech státech, avšak zasáhly málo obývané oblasti. Největší nervozita panovala v pondělí v Oklahomě, kde si připomněli 6. výročí od tragédie, při níž tornádo ve městě Moore jižně od Oklahoma City zabilo 24 lidí.

V pondělí tornádo zasáhlo západní a severní části oklahomského města Mangum. Poničilo několik střech včetně přístřešku pro zvířata v místní zemědělské střední škole. Zvířata přežila, ale bylo je vidět venku, jak bezradně hledají své přístřeší. Na severu Oklahomy, u města Lucien vichr silně poničil jeden dům i stodolu.

Podle meteorologů se dnes dají očekávat silné bouřky v Missouri a na severu Arkansasu, menší pravděpodobnost bouří platí pro oblast Dallasu, Springfieldu v Illinous, v Kansasu i v Oklahoma City. V oblasti, která se má připravit na možnost záplav, silného větru a krup, žije 50 milionů lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Významné země EU zvažují sankce vůči Madurovi. Je v tom ale háček

16.06.2019 19:43 Aktualizováno Pět významných evropských zemí zvažuje uvalení sankcí na venezuelského prezidenta Nicoláse Madura a…

Kyberútoky USA na Rusko? Trump chrlí nadávky, rozlítil ho článek v New…

16.06.2019 19:30 Aktualizováno Za zradu a lež označil americký prezident Donald Trump poznámku listu The New York Times (NYT) o…

Masivní blackout postihl Jižní Ameriku, desítky milionů lidí bez elektřiny

16.06.2019 19:05 Aktualizováno Dva jihoamerické státy, Argentinu a Uruguay, dnes postihl rozsáhlý výpadek elektřiny a země se…

V Mexiku zadrželi čtyři kamiony, tísnilo se v nich téměř 800 migrantů

16.06.2019 18:08 Mexické úřady oznámily, že ve státě Veracruz na pobřeží Mexického zálivu odhalily čtyři uzavřené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama