Ochranu americké hranice s Mexikem posílí i letištní personál

Americká vláda se rozhodla posílit ochranu jižní hranice s Mexikem několika stovkami pracovníků Úřadu pro bezpečnost v dopravě (TSA), aby pomohli zvládnout nápor středoamerických migrantů. Oznámila to agentura AP. Opatření vyvolalo protesty demokratických poslanců Kongresu, podle nichž Bílý dům podobnými kroky "uměle vyrábí" migrační krizi.

Přidejte svůj názor

Vlajka USA
doporučujeme

Vláda chce podle AP vyslat na hranici mimo jiné pracovníky odbavovacích letištních kontrol a takzvané letecké maršály, tajné ozbrojené agenty cestující na palubách civilních letadel. Odborníci z oblasti cestovního ruchu varují, že jejich "převelení" na mexickou hranici může vyvolat problémy v letecké dopravě, zejména s výhledem na blížící se hlavní turistickou sezónu.

Republikánská senátorka z Arizony Debbie Lesková prohlásila, že vyslání pracovníků TSA na hranici svědčí o skutečné přistěhovalecké krizi. Předseda sněmovního výboru pro vnitřní bezpečnost Bennie Thompson naopak obvinil vládu prezidenta Donalda Trumpa, že přesunem zaměstnanců TSA krizi jen "uměle vyrábí".

Jižní hranice USA je v posledních měsících vystavena silnému náporu migrantů, zejména ze středoamerických států Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly. Přes Mexiko míří na sever ve vlnách čítajících obvykle tisíce lidí. V dubnu překročilo hranici USA s Mexikem téměř sto tisíc migrantů, což je nejvíc od roku 2007.

Loading...
Témata: USA | Mexiko | doprava | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump musí hledat dál. Shanahan nechce pokračovat jako ministr obrany

18.06.2019 21:05 Aktualizováno Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy…

Mexický prezident López si přeje referendum o svém setrvání. Za dva roky

18.06.2019 18:58 Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, který je v úřadu od loňského prosince, oznámil…

USA investují závratnou částku do ukrajinské armády

18.06.2019 18:31 Spojené státy poskytnou Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 250 milionů dolarů (5,7 miliardy korun),…

Vyhrotí se spor o cla? Trump se dočkal, setká se se Si Ťin-Pchingem

18.06.2019 17:19 Americký prezident Donald Trump se příští týden na okraj summitu velkých ekonomik G20 v Japonsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama