Čína je připravena obnovit obchodní rozhovory s USA, uvedl čínský velvyslanec

Peking je připraven obnovit obchodní rozhovory s Washingtonem. Uvedl to čínský velvyslanec ve Spojených státech Cchuej Tchien-kchaj. Obvinil nicméně USA z náhlých změn postojů a z porušování předběžných dohod.

Přidejte svůj názor

Bílý dům (The White House), Wahsington D.C., USA
doporučujeme

USA a Čína, tedy dvě největší ekonomiky světa, nyní proti sobě vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují nová cla. Poslední kolo obchodní rozhovorů mezi USA a Čínou skončilo 10. května ve slepé uličce a žádný termín dalších jednání od té doby nebyl stanoven, píše agentura Reuters.

"Čína zůstává připravena pokračovat v rozhovorech s americkými kolegy s cílem dosáhnout dohody. Naše dveře jsou stále otevřené," uvedl Cchuej Tchien-kchaj. "Americká strana více než jednou přes noc změnila svůj názor a porušila předběžné dohody, kterých již bylo dosaženo," prohlásil rovněž.

Velvyslanec se vyjádřil také k obchodním restrikcím, které Spojené státy minulý týden uvalily na čínského výrobce telekomunikačních zařízení Huawei. Americké tajné služby podezírají Huawei ze spolupráce s čínskou rozvědkou, což ale firma popírá.

Velvyslanec uvedl, že tyto restrikce postrádají "jakékoliv opodstatnění a důkazy". "Všichni vědí, že Huawei je firma v soukromém vlastnictví. Je to prostě běžný čínský soukromý podnik. Takže všechny ty kroky proti Huawei jsou politicky motivované," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump vyhlásil nové sankce proti Íránu, míří i na Chameneího

24.06.2019 19:34 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes oznámil zavedení nových, údajně tvrdých sankcí proti Íránu v…

Hon na nebezpečného mafiána: "Kokainový král Milána" uprchl z vězení, už…

24.06.2019 18:38 Nebezpečný italský mafián Rocco Morabito v noci na dnešek utekl z vězení v uruguayské metropoli…

Napětí v Hormuzském průlivu trvá. Trump vyzval státy, aby chránily své lodě

24.06.2019 18:10 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump se domnívá, že Spojené státy by neměly zajišťovat bezpečnost…

Nejvyšší soud USA prolomil tabu: V obchodních názvech lze používat…

24.06.2019 17:17 Americký nejvyšší soud se dnes zabýval žalobou módního návrháře pobouřeného úředním zákazem své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama