Odvolání Trumpa? Není správný čas, důvody ano. Impeachment by rozdělil národ, varuje Pelosiová

Šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová stále nehodlá podpořit snahu některých svých demokratických spolustraníků o podání ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa, i když podle ní důvody pro jeho odvolání existují. Pelosiová to dnes řekla na své pravidelné tiskové konferenci. Případný impeachment by rozdělil celý národ, varovala Pelosiová, podle níž si toto vyústění přeje i Bílý dům.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Nancy Pelosiová
doporučujeme

Šéfka Sněmovny reprezentantů dnes pokračovala v ostrých slovních přestřelkách, které vyvrcholily ve středu, kdy Trump předčasně ukončil schůzku s předními demokraty o modernizaci infrastruktury. Ze setkání s Pelosiovou a šéfem menšinových demokratů v Senátu Chuckem Schumerem v Bílém domě odešel prezident po pěti minutách. Pelosiová ho předtím obvinila, že se snaží něco skrývat v souvislosti s děním kolem takzvané Muellerovy zprávu, která uzavřela dvouleté vyšetřování vlivu Ruska na prezidentské volby v USA v roce 2016. Trump to odmítl.

Podle Pelosiové chtěl Trump svým středečním "výstupem" demokraty dál vyprovokovat k tomu, aby více tlačili na jeho odvolání. O takové vyústění prý Bílý dům stojí z "politických důvodů".

"Znovu se modlím za prezidenta Spojených států. Kéž by jeho rodina nebo jeho administrativa nebo jeho tým zasáhly pro dobro této země," řekla dnes Pelosiová.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa už netáhne? Uprchlíci si našli nový cíl

17.06.2019 22:20 Aktualizováno K americkým hranicím se stahují především migranti z Jižní Ameriky. Nyní se však musí hraniční…

Trump chce trvale odebrat finanční pomoc Salvadoru, Guatemale a Hondurasu

17.06.2019 21:05 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chce trvale odejmout Salvadoru, Guatemale a…

USA nabourávají energetický systém Ruska? Kyberválka je možná, připustila…

17.06.2019 13:54 Aktualizováno Hypotetickou možnost kybernetické války mezi Ruskem a Spojenými státy dnes v reakci na zprávy o…

Trump je vzteky bez sebe. Na veřejnost se dostaly nepříjemné volební…

17.06.2019 12:26 Volební štáb prezidenta Donalda Trumpa přerušil spolupráci s třemi společnostmi pro průzkum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama