Čínský diplomat se chtěl vysmát Applu. Namísto toho si uřízl pořádnou ostudu

Čínský velvyslanec v Pákistánu, Lijian Zhao se pokusil vysmát americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a výrobci telefonů Apple. Namísto toho si udělal sám sobě ostudu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Apple
doporučujeme

Zhao zveřejnil na Twitteru obrázek jablka rozkrájeného do tvaru loga Huawei. „ Podívejte na logo Huawei,“ napsal. „ Rozřezal APPLE (anglicky jablko) na kousky.“

Zároveň dodal, že prezident Trump vyhlásil stav národní nouze kvůli nenávisti k čínské soukromé společnosti Huawei. V Číně nyní v jsou v rámci odvetného bojkotu amerických telefonů zobrazovány podobné příspěvky.  

Twitter však ukazuje z jakého zařízení byl tweet odeslán, tj. zda šlo o aplikaci pro Android, IPhone nebo jinou. A právě to se ukázalo být pro čínského diplomata osudným. Twitter totiž ukázal, že příspěvek poslal ze svého IPhonu. 

Nešlo o první případ, kdy Číňané uvedli podporu čínské vlajkové lodě ze zařízení patřícího konkurenci. V lednu byl pozastaven plat dvou zaměstnancům Huaweie poté, co poslali novoroční pozdrav z oficiálního firemního účtu z IPhonu.

Americká vláda obviňuje společnost Huawei, že slouží zájmům čínské rozvědky a představuje tedy bezpečnostní riziko. USA proto v podstatě zavřely jeho přístup na americký trh. Proti firmě se postavili i američtí operátoři.

Čína v tom vidí cílenou snahu americké vlády poškodit čínské vlajkovou firmu v rámci obchodní války. Tvrdí, že technologický gigant nepředstavuje žádné riziko. 

Jednu z největších ran uštědřila čínské firmě společnost Google, která oznámila, že Huaweii přestane dodávat operační systém Android. To je pro mobilní divizi Huawei v podstatě rozsudek smrti, protože bez plné verze jsou chytré telefony mimo Čínu prakticky neprodejné.

Huawei je druhý největší producent chytrých telefonů na světě, i přestože byl prakticky zcela omezen na americkém trhu. V březnu předhonil Apple, který je nyní na třetím místě.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump musí hledat dál. Shanahan nechce pokračovat jako ministr obrany

18.06.2019 21:05 Aktualizováno Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy…

Mexický prezident López si přeje referendum o svém setrvání. Za dva roky

18.06.2019 18:58 Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, který je v úřadu od loňského prosince, oznámil…

USA investují závratnou částku do ukrajinské armády

18.06.2019 18:31 Spojené státy poskytnou Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 250 milionů dolarů (5,7 miliardy korun),…

Vyhrotí se spor o cla? Trump se dočkal, setká se se Si Ťin-Pchingem

18.06.2019 17:19 Americký prezident Donald Trump se příští týden na okraj summitu velkých ekonomik G20 v Japonsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama