Donald Trump v Japonsku navštívil vojáky, připomenul si s nimi padlé

Americký prezident Donald Trump dnes na závěr čtyřdenní návštěvy Japonska navštívil japonské a americké vojáky, aby si s nimi připomenul památku padlých. Informovala o tom agentura AP, která uvedla, že Trumpa a jeho ženu doprovázel japonský premiér Šinzó Abe s manželkou.

Přidejte svůj názor

USS Wasp
doporučujeme

Trump v japonském přístavu Jakosuka navštívil nejdříve japonskou vrtulníkovou loď Kaga. Abe v projevu na palubě lodi hovořil o pevných spojeneckých svazcích mezi Tokiem a Washingtonem, které dokládá přítomnost amerického prezidenta. Trump pak japonským vojákům poděkoval a řekl, že měl tu čest setkat se jako první zahraniční host s novým japonským císařem Naruhitem a jeho ženou Masako. Také vyjádřil účast obětem dnešního útoku na školáky nedaleko Tokia.

Trump následně vrtulníkem odletěl na americkou výsadkovou loď USS Wasp, kde si s asi 800 americkými vojáky připomněl památku padlých. Tu si Spojené sváty připomínají poslední květnové pondělí. Přítomné vojáky prezident označil za odvážné a mocné válečníky Tichomoří. Zdůraznil, že Spojené státy přetrvaly díky odvaze mužů a žen, co neváhají položit život za obranu vlasti.

Agentura Kjódó napsala, že císař Naruhito s chotí dnes v hotelu navštívili americký prezidentský pár, aby se před jeho odletem do vlasti rozloučili. Císař Trumpovi poděkoval za návštěvu a řekl, že ho v zemi rád hostil, prezident pak ocenil pondělní recepci a císařské manžele označil za své osobní přátele, uvedla Kjódó.

Dnešní schůzka trvala asi dvacet minut. Japonská agentura poznamenala, že rozloučení se státními hosty v poslední den jejich návštěvy je pro japonské císaře tradicí. Oficiálního přijetí od císaře se Trumpovi dostalo v pondělí.

Okolo poledne místního času (6:00 SELČ) Trump z Japonska odletěl. Cestou do Washingtonu, kde je očekáván po 20:00 SELČ, je plánována krátká návštěva amerického státu Aljaška.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo ocenil pokrok úřadů ve snížení migrace

21.07.2019 21:04 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo během své dnešní návštěvy Mexika uznal, že tamní úřady…

Trump příští týden rozhodne, jestli uvalí na Ankaru sankce

21.07.2019 18:02 Americký prezident Donald Trump se během příštího týdne sejde s republikánskými senátory, aby s…

Trump se vloží do případu rappera zatčeného ve Švédsku

20.07.2019 17:37 Americký prezident Donald Trump v pátek slíbil, že zavolá švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi,…

USA posílají kvůli Íránu do Saúdské Arábie rakety a armádu

20.07.2019 11:18 Spojené státy vysílají do Saúdské Arábie rakety Patriot a vojenskou jednotku o 500 mužích,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama