Ostrov milionu hrobů: New York hodlá pochmurnému místu vdechnout nový život

Newyorská radnice chce změnit ostrov nevalné pověsti v rekreační centrum spojené s městem trajektovou dopravou. Informoval o tom list The New York Times. Ostrov Hart, který leží na dohled od Bronxu, je od 19. století místem posledního odpočinku pro chudé, vězně a osoby, o které se jejich příbuzní nepřihlásí. Na ostrově o rozloze 40 hektarů je údajně přes milion hrobů.

Přidejte svůj názor

Pohled na sever Manhattanu, New York, USA
doporučujeme

Ostrov je úředně majetkem newyorské vězeňské správy. Každoročně tam najde místo posledního odpočinku 1100 mrtvých, o jejichž osud se nikdo nezajímá. Neoznačené hroby, většinou masové, kopají vězňové z nedalekého ostrova Rikers Island, kde stojí tři hlavní newyorské věznice. Vězeňská správa jim vyplácí v přepočtu 23 korun za hodinu práce.

zdroj: YouTube

Podle vedení newyorské radnice by nyní ostrov měla převzít správa městských parků a postarat se o jeho nový život. Revitalizace bude ale složitá, napsal newyorský list.

Na ostrově není žádná infrastruktura, stojí tam jen několik chatrných stavení. Město navíc bude muset vybrat nové místo pro zrušený hřbitov, kde se dnes pohřbívá v jednoduchých dřevěných rakvích ve třech řadách nad sebou.

Za deset let by už stejně na ostrově nebylo pro zemřelé místo, napsal The New York Times. Radnice se několikrát pokoušela prodat ostrov do soukromých rukou, zájemci se ale nenašli.

Loading...
Témata: New York | USA | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kyberútoky USA na Rusko? Trump chrlí nadávky, rozlítil ho článek v New…

16.06.2019 19:30 Aktualizováno Za zradu a lež označil americký prezident Donald Trump poznámku listu The New York Times (NYT) o…

Masivní blackout postihl Jižní Ameriku, desítky milionů lidí bez elektřiny

16.06.2019 19:05 Aktualizováno Dva jihoamerické státy, Argentinu a Uruguay, dnes postihl rozsáhlý výpadek elektřiny a země se…

V Mexiku zadrželi čtyři kamiony, tísnilo se v nich téměř 800 migrantů

16.06.2019 18:08 Mexické úřady oznámily, že ve státě Veracruz na pobřeží Mexického zálivu odhalily čtyři uzavřené…

"Londonistán, Khan je pohroma." Trump urážel starostu britské metropole,…

16.06.2019 17:03 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump označil londýnského starostu Sadiqa Khana za katastrofu pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama