Katastrofa. Záplavy devastují Arkansas a Missouri, protrhly se protipovodňové hráze +VIDEO

Záplavy v amerických státech Arkansas a Missouri způsobily protržení či poškození protipovodňových hrází. Úřady hlásí zatím jednu oběť. V ohrožené oblasti se nachází také jaderná elektrárna, informovala dnes agentura AP.

Povodně
doporučujeme

Řeka Arkansas vytvořila u města Dardanelle v protipovodňovém valu 12 metrů širokou díru a zaplavila zemědělskou krajinu ve stejnojmenném státě. Úřady vydaly varování před bleskovou povodní.

Voda přetéká přes poškozený protipovodňový val také ve státě Missouri, kde se rozvodnily řeky Mississippi a Missouri. Ve východní části státu úřady objevily ve vodě tělo 57letého muže, příčina smrti není jasná.

V Arkansasu úřady varovaly před dalšími problémy systému hrází, který čelí silnému náporu místy rekordně vysoké hladiny. "Tyto hráze nebyly stavěny na to, aby vydržely velkou vodu po tak dlouhou dobu," řekla mluvčí armádních ženistů Laurie Driverová v hlavním arkansaském městě Little Rocku.

Společnost Entergy Arkansas vydala v pátek prohlášení, že neočekává žádný dopad na svou jadernou elektrárnu, která se nachází poblíž města Russellville na březích řeky Arkansas, jen několik kilometrů od místa protržené hráze v Dardanelle.

Hladiny řek stoupají již několik dní v důsledku intenzivních dešťů na horních tocích. Již ve čtvrtek v noci schválil prezident Donald Trump žádost státu o vyhlášení stavu přírodní katastrofy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kartely v Kolumbii dohlížejí na dodržování karantény. Lidé nesmí z domu

16.07.2020 16:44 První případ covid-19 byl v Kolumbii detekován 6. března. Od té doby se země potýká s rostoucím…

Fotka Pompeovy fenky vzbudila otázky o záměrech USA s Čínou

16.07.2020 15:27 Zdánlivě nevinná fotka fenky obklopené hračkami, kterou se pochlubil šéf americké diplomacie Mike…

Podvodníci napadli prominentní účty na twitteru

16.07.2020 12:22 Aktualizováno Zatím neznámí podvodníci napadli twitterové účty mnoha známých a bohatých lidí, včetně šéfů velkých…

Trumpa volí historicky nejméně vysokoškolsky vzdělaných. Volby rozhodnou i…

16.07.2020 10:09 Předvolební prognózy jen pár měsíců do voleb nejsou pro Trumpa příznivé. V souvislosti s pandemií…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama