Mohli za to „ještírci?“ Vražda mladého muže má bizarní pozadí

Žena z Pensylvánie byla odsouzena k 40 letům vězení za vraždu svého přítele. Případ má kuriózní pozadí. Muž i žena byli bývalými členy bizarního apokalyptického kultu. Podle jeho vůdkyně je žena mimozemským „ještěrem“ a „démonem“.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Obchody s mimozemšťany obklopují Roswell v Novém Mexiku - fotil: Justin Foulkes / Lonely Planet
doporučujeme

42letá Barbara Rogersová byla v pondělí shledávanou vinou z vraždy třetího stupně, tj. takové, ke které došle bez úmyslu zabít dotyčnou oběť. Žena tvrdí, že šlo o nehodu.

Její přítel, 32letý Stephen Mineo, ji měl dát dát ruce kolem pistole a říci, aby stiskla spoušť. Rogersová tvrdí, že událost byla nehoda a že nevěděla, že zbraň je nabytá.

Matka Minea s rozsudkem nesouhlasí. Dle ní je příliš mírný a Rogersová by měla být „okamžitě usmrcena.“ Asistent okresního prokurátora Andrew Kroeckel varoval, že nikdo neví, „co se může stát za 15 let, když se dostane ven.“

Mineo a Rogersová byli následovníci Sherry Shrinerové, vůdkyně online kultu soustředěného na konec světa a mimozemšťany. Mineo měl být nespokojen s kultem a myslet si, že vůdkyně je mimozemským „ještěrem“, kteří se vydává za člověka, uvádí server USA Today.

Podle britského listu Daily Mail byly Mineovy sociální sítě plné příspěvků o tom, jak konec světa se blíží a jak se lidé na to musí připravit. Napsal též, je potřebuje „vyřešit to s Bohem“.

Shrinerová odmítla, že by byla odpovědná za Mineovu vraždu. Tvrdí, že jej varovala před Rogersovou, kterou členové kultu považuje za čarodějnici či ještěra, který se vydává za člověka a kvůli čemuž z kultu odešla. „Varovala jsem (Stephena), že ona je Supervoják, který jej zabije a půjde dál,“ napsala Shrinerová, která zemřela v minulém roce.

„Když se démon manifestoval v ní, pokud to byl démon nebo ještěr, pokud měla oba, pak člověk není žádným soupeřem pro takový druh nadpřirozené síly,“ uvedla Shrinerová. „Věděla jsem jednu věc. Není dobrá,“ dodala vůdkyně kultu, podle které Mineo možná Rogersovou nakonec „prokoukl“, ale „bylo už příliš pozdě“.

„Oni mi chtějí říkat vůdkyně kultu? Ne. Jsem jen pokorný sluha a posel Nejvyššího. Strávila jsem svůj život v Jeho službě a za to jsem všude byla bita Kainovými dětmi, čarodějnicemi, satanisty a nenávistníky,“ napsala Shrinerová.

V českém prostředí se vyskytuje lokální variace tohoto typu kultu. Hnutí Vesmírní lidé, které bývá považováno za tzv. sektu, tvrdí, že lidstvo z 95% ovládají mimozemští ještěři z temných světů. Za vůdce těchto „ještírků“, kteří se vydávají za lidi, považují členové skupiny religionistu Zdeňka Vojtíška.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mír mezi Izraelem a Palestinou? Írán rozcupoval plány USA, prý jsou ostudné

24.06.2019 11:06 Mluvčí íránského ministerstva zahraničí dnes označil plán Spojených států pro urovnání izraelsko…

33 milionů útoků. USA rozjely kyberválku s Íránem

24.06.2019 08:12 Kybernetické útoky Spojených států na Írán nejsou úspěšné. Na twitteru to dnes podle agentury…

Revolta proti homofobnímu prezidentovi. Na Gay Pride v Sao Paulu dorazily…

24.06.2019 07:29 Na nedělní pochod Gay Pride v brazilském Sao Paulu, který je jedním z největších světových "pochodů…

Jak Trump skládal vládu? Uniklé dokumenty odhalily šokující informace

24.06.2019 07:13 Prověřování kandidátů na klíčové vládní posty prováděné před nástupem současného amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama