Princ z Walesu nebo princ velryb? Trump si zadělal na další ostudu

Americký prezident Donald Trump se ne vždy drží správného pravopisu, když píše příspěvky na twitter, jeho dnešní překlep ale vzbudil větší pozornost než jiné. Britského prince Charlese, který užívá titul princ z Walesu, omylem nazval "princem velryb" (Prince of Whales). Následovala záplava nejrůznějších vtipů, zatímco Trump původní příspěvek smazal a nahradil jej opravenou verzí.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Ve svém tweetu se americký prezident vracel k nedávné státní návštěvě Británie, během níž se s Charlesem několikrát setkal. Princ a jeho žena Camilla například odpoledne prvního dne návštěvy hostili Trumpa a první dámu Spojených států ve svém sídle Clarence House.

"Je tohle potvrzení, že prezident Trump s princem Charlesem řešil při odpoledním čaji ochranu zvířat," komentoval úsměvnou chybu londýnský zpravodaj televize CNN Max Foster. Také jeho kolegyně ze CNN Victoria Arbiterová v nadsázce dávala Trumpův překlep do souvislosti s Charlesovým zájmem o ochranu přírody a ekologické problémy. "Princ Charles se o ochranu zvířat zajímá hodně, ale tohle?" divila se na twitteru.

Jiní komentátoři zase spekulovali, jak by takový velrybí princ mohl vypadat. "Princ velryb, záběr z dnešního dne," napsal Graeme Demianyk k obrázku kytovce s korunou na hlavě jedoucího v kočáru. Reportérka BuzzFeed News Hazel Shearingová přispěla fotografií plejtváka a potápěče s popiskem "dorazily první fotky setkání Trumpa s princem velryb".

Britská královská rodina na událost formálně nereagovala, podotýká BuzzFeed News.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté jsou odsouzeni k záhubě? Trump za necelý den vybral na kampaň v…

19.06.2019 18:55 Americký republikánský prezident Donald Trump, který v úterý večer místního času (dnes nad ránem…

Donald Trump oznámil kandidaturu na prezidenta. Další čtyři roky! křičeli…

19.06.2019 18:15 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump dnes na shromáždění svých přívrženců v Orlandu na Floridě ohlásil, že…

Přichází čínské impérium, varuje Ameriku a svět politolog

19.06.2019 16:56 Americký politolog a komentátor Rober D. Kaplan, který je zároveň i poradcem Pentagonu, upozornil…

Na tankery se útočilo přísavnými minami? Armáda USA ukázala důkazy

19.06.2019 14:57 Při útoku na japonský tanker byly minulý týden v Ománském zálivu použity přísavné miny. Oznámila to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama