Princ z Walesu nebo princ velryb? Trump si zadělal na další ostudu

Americký prezident Donald Trump se ne vždy drží správného pravopisu, když píše příspěvky na twitter, jeho dnešní překlep ale vzbudil větší pozornost než jiné. Britského prince Charlese, který užívá titul princ z Walesu, omylem nazval "princem velryb" (Prince of Whales). Následovala záplava nejrůznějších vtipů, zatímco Trump původní příspěvek smazal a nahradil jej opravenou verzí.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Ve svém tweetu se americký prezident vracel k nedávné státní návštěvě Británie, během níž se s Charlesem několikrát setkal. Princ a jeho žena Camilla například odpoledne prvního dne návštěvy hostili Trumpa a první dámu Spojených států ve svém sídle Clarence House.

"Je tohle potvrzení, že prezident Trump s princem Charlesem řešil při odpoledním čaji ochranu zvířat," komentoval úsměvnou chybu londýnský zpravodaj televize CNN Max Foster. Také jeho kolegyně ze CNN Victoria Arbiterová v nadsázce dávala Trumpův překlep do souvislosti s Charlesovým zájmem o ochranu přírody a ekologické problémy. "Princ Charles se o ochranu zvířat zajímá hodně, ale tohle?" divila se na twitteru.

Jiní komentátoři zase spekulovali, jak by takový velrybí princ mohl vypadat. "Princ velryb, záběr z dnešního dne," napsal Graeme Demianyk k obrázku kytovce s korunou na hlavě jedoucího v kočáru. Reportérka BuzzFeed News Hazel Shearingová přispěla fotografií plejtváka a potápěče s popiskem "dorazily první fotky setkání Trumpa s princem velryb".

Britská královská rodina na událost formálně nereagovala, podotýká BuzzFeed News.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americké úřady vyzvaly, aby se lidé připravili na příchod koronaviru

25.02.2020 23:49 Americké zdravotnické úřady dnes vyzvaly občany, aby se začali připravovat na šíření nového…

Trump: Žádná země mi před volbami nepomáhá

25.02.2020 21:16 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes v Dillí řekl, že mu žádná země před prezidentskými volbami…

Bílý dům požádal o mimořádné finance pro boj s koronavirem

25.02.2020 15:40 Bílý dům požádal Kongres o mimořádných 1,8 miliardy dolarů (42 miliard korun) na řešení epidemie…

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 12:14 Aktualizováno Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama