Miliardy uprchlíků v pohybu? Nová statistika je děsivá

Světové ekonomické fůrum zveřejnilo statistiku v níž se ptalo lidí, do jaké země by byli ochotni se přesunout. S velkým rozestupem je na prvním místě USA, ale značný zájem je i o Německo nebo Saudskou Arábii.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Italské přijímací centrum pro běžence
doporučujeme

Podle výzkumu je 14% světové populace připraveno neustále migrovat. Jedna se o značné množství obyvatel, konkrétně 710 mil. lidí. Pro srovnání je to mnohem více, než žije lidí v celé Evropské unii (cca 500 mil. lidí).

Vojenské konflikty, hladomory nebo živelné katastrofy jsou hnacím motorem migrace ze zemí jako je Sýrie, Jižní Sudán nebo Kongo. V Albánii nutí obyvatele k migraci chronická nezaměstnanost.

Zájem o přesun do jiných zemí za lepším životem není příliš rovnoměrný ve vztahu k cílovým destinacím. Každý pátý potencionální migrant uvedl, že by odešel do Spojených států amerických.

USA jsou v zájmu potencionálních migrantů následovány Německem, Kanadou, Velkou Británií, Austrálií a Saudskou Arábií. Na každou z těchto zemí připadá na 25 miliónů lidí, kteří přemýšlejí o přesunu právě do těchto destinací.

V případě USA se jedná o 147 miliónů lidí, kteří o cestě za lepším životem v zemi uvažují.

Na druhou stranu výzkum podotýká, že lidé náročnou cestu nejsou schopni anebo nemůžou podniknout. Čísla především ukazují, jak obrovské množství lídí není spokojeno se situací v zemi, v níž žijí. 

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americké úřady vyzvaly, aby se lidé připravili na příchod koronaviru

25.02.2020 23:49 Americké zdravotnické úřady dnes vyzvaly občany, aby se začali připravovat na šíření nového…

Trump: Žádná země mi před volbami nepomáhá

25.02.2020 21:16 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes v Dillí řekl, že mu žádná země před prezidentskými volbami…

Bílý dům požádal o mimořádné finance pro boj s koronavirem

25.02.2020 15:40 Bílý dům požádal Kongres o mimořádných 1,8 miliardy dolarů (42 miliard korun) na řešení epidemie…

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 12:14 Aktualizováno Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama