Trump pobouřil Ameriku drsným výrokem. Teď k němu dodal...

Americký prezident Donald Trump dnes doplnil svůj problematický středeční výrok, jímž vyvolal pobouření opozičních demokratů i projevy nesouhlasu ve vlastní republikánské straně. V rozhovoru pro televizi ABC tehdy řekl, že pokud mu nějaká zahraniční vláda během prezidentských voleb v roce 2020 nabídne kompromitující informace o oponentech, ochotně je vyslechne. Dnes prohlásil, že by nejdřív "samozřejmě" informoval příslušné úřady.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Donald Trump
doporučujeme

"Na vyslechnutí není nic špatného," reagoval Trump ve středu na dotaz, zda by informace o rivalech od zahraniční vlády přijal. "Pokud někdo zavolá z nějaké země, z Norska, máme informace o vašem oponentovi, myslím, že bych je chtěl slyšet," prohlásil a dodal, že nejde o nepřípustné zasahování do voleb. "Oni mají údaje a já bych je zřejmě přijal," konstatoval Trump.

Podle demokratů tak šéf Bílého domu dal Rusům zelenou, aby se znovu vměšovali do prezidentských voleb v USA. Ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování Christopher Wray prohlásil, že politické strany by bezpečnostním složkám měly hlásit podezřelou komunikaci ze strany zahraničních mocností. Kritika se ozvala i z řad republikánů.

Dnes Trump podle agentury Reuters televizi Fox News řekl, že by nejdřív "samozřejmě kontaktoval úřady". Každý podle prezidenta musí pochopit, že vměšování je nepřípustné. "Musíte se na to samozřejmě podívat, musíte to samozřejmě dát FBI nebo nahlásit generálnímu prokurátorovi či někomu takovému," řekl Trump.

Prezidentův výrok o využívání kompromitujících informací dodaných z ciziny Američanům připomněl volby z roku 2016, kdy ruská právnička Natalja Veselnická podle zjištění vyšetřovatelů FBI nabízela Trumpovu týmu kompromitující informace o jeho protikandidátce Hillary Clintonové. Podle Trumpova nejstaršího syna Donalda, který se s Veselnickou setkal, ale žádné takové informace dodány nebyly.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americké úřady vyzvaly, aby se lidé připravili na příchod koronaviru

25.02.2020 23:49 Americké zdravotnické úřady dnes vyzvaly občany, aby se začali připravovat na šíření nového…

Trump: Žádná země mi před volbami nepomáhá

25.02.2020 21:16 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes v Dillí řekl, že mu žádná země před prezidentskými volbami…

Bílý dům požádal o mimořádné finance pro boj s koronavirem

25.02.2020 15:40 Bílý dům požádal Kongres o mimořádných 1,8 miliardy dolarů (42 miliard korun) na řešení epidemie…

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 12:14 Aktualizováno Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama