Kyberútoky USA na Rusko? Trump chrlí nadávky, rozlítil ho článek v New York Times

Za zradu a lež označil americký prezident Donald Trump poznámku listu The New York Times (NYT) o sílících počítačových útocích Spojených států na energetický systém Ruska.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

The New York Times
doporučujeme

"Je to fakticky akt zrady ze strany kdysi velkých novin, které se zoufale honí za senzacemi, dokonce i špatnými pro naši zemi. A taky to není pravda!" napsal Trump na twitteru.

Postěžoval si, že "zkorumpovaná média" nemyslí na následky svého počínání, čili jsou to "opravdoví zbabělci" a "nepřátele lidu".

Ruský deník Kommersant připomněl, že to byl právě Trump, kdo minulý měsíc dal najevo, že právě on povolil kybernetické útoky proti Rusku během loňských voleb v USA. "Raději bych o tom nehovořil, ale můžete si být jistí, že to bylo a že k tomu došlo za mé vlády," řekl televizi Fox News.

USA v posledním roce zvýšily počet počítačových útoků na energetický systém Ruska, psal NYT s odvoláním na bývalé a nynější vládní úředníky. Tajné služby se podle listu od roku 2012 snaží do ruských sítí propašovat programy, za jejichž přispění by bylo možné sbírat data. Ale v současnosti se Američané s "dříve nebývalou agresivitou" snaží do systému dostat škodlivé programy, s nimiž by bylo možné vyřadit z činnosti části energetického systému.

Podle zdrojů listu tyto akce zatím představují varování, ale v případě konfliktu by mohly posloužit k útoku. Klíčová otázka podle deníku zní, jak hluboko Američané do ruského systému pronikli - až pak by mohlo být jasné, zda se jim povede uvrhnout Rusko do temnot, anebo omezit činnost ruských ozbrojených sil. Odpověď však nebude jasná, dokud nebude aktivován kód ke spuštění sabotážních programů.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel miliardář David Koch, 11. nejbohatší muž světa

23.08.2019 19:43 Aktualizováno Ve věku 79 let dnes zemřel americký miliardář a filantrop David Koch, který patřil spolu s bratrem…

Obchodní válka pokračuje: Trump tlačí americké podniky k omezování aktivit…

23.08.2019 18:25 Prezident Spojených států Donald Trump dnes vyzval americké firmy k hledání alternativ k podnikání…

Airbus musel nouzově přistát v Honolulu, pasažéři se dusili zplodinami

23.08.2019 14:56 Na letišti v havajském hlavním městě Honolulu nouzově přistálo letadlo s bezmála 200 cestujícími…

Nový Tomahawk dráždí Rusko. Putin nařídil symetrickou odpověď na test USA

23.08.2019 14:28 Ruský prezident Vladimir Putin na poradě bezpečnostní rady státu dnes nařídil ministerstvům obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama