Trump je vzteky bez sebe. Na veřejnost se dostaly nepříjemné volební průzkumy

Volební štáb prezidenta Donalda Trumpa přerušil spolupráci s třemi společnostmi pro průzkum veřejného mínění, které v neveřejné interní anketě zjistily zaostávání šéfa Bílého domu za kandidátem demokratů Joe Bidenem. Napsal to dnes list The New York Times. Trumpa prý rozhořčilo, že nepříznivé výsledky, jejichž existenci prezident výslovně popřel, se dostaly do médií. Hlavu státu budou Američané opět volit v listopadu příštího roku.

Přidejte svůj názor

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Štáb, který připravuje obhajobu Trumpova prezidentského mandátu, si nechal provést průzkum v 17 amerických státech. V několika státech považovaných za klíčové pro výsledek voleb Trump neuspěl v souboji s Bidenem, který je považován za jeho hlavního soupeře v táboře dvaceti demokratických kandidátů. Trump by například podle průzkumů za Bidenem zaostal o víc než deset procent v Michiganu, Wisconsinu nebo Pensylvánii.

Ještě koncem minulého týdne Trump tvrdil, že žádné průzkumy nebyly. O víkendu ale televize ABC přinesla jejich výsledky, podle nichž by Trump volby v příštím roce prohrál i na Floridě, považované za rozhodující stát. V Texasu, letité baště republikánů, by vyhrál jen o dvě procenta. O jednotky procent by prohrál v Ohiu, Georgii, Iowě nebo Severní Karolíně.

Skutečnost, že výsledky, určené jen pro vnitřní potřebu Trumpova týmu, se dostaly do médií, prezidenta pobouřila, píše The New York Times. Manažer jeho kampaně Brad Parscale se rozhodl přerušit spolupráci se třemi z pěti společností, s nimiž Trumpův volební štáb spolupracuje. Omezil tak okruh lidí, kteří by informace o průzkumech mohli vynášet. Jednou ze sociologických společností, které se znelíbily, je i firma založená nynější vlivnou Trumpovou poradkyní Kellyanne Conwayovou.

zdroj: YouTube

Radikální Parscaleův krok přišel dva dny před oficiálním zahájením Trumpovy volební kampaně, která začne v úterý na shromáždění ve floridském Orlandu.

Očekává se hojná účast, Trump na twitteru už minulý týden napsal, že poptávka více než trojnásobně překračuje kapacitu 20.000 míst haly, kde se s příznivci setká.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump příští týden rozhodne, jestli uvalí na Ankaru sankce

21.07.2019 18:02 Americký prezident Donald Trump se během příštího týdne sejde s republikánskými senátory, aby s…

Trump se vloží do případu rappera zatčeného ve Švédsku

20.07.2019 17:37 Americký prezident Donald Trump v pátek slíbil, že zavolá švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi,…

USA posílají kvůli Íránu do Saúdské Arábie rakety a armádu

20.07.2019 11:18 Spojené státy vysílají do Saúdské Arábie rakety Patriot a vojenskou jednotku o 500 mužích,…

Američtí prokurátoři obvinili krajana ruského původu z podpory IS

19.07.2019 20:14 Prokuratura Spojených států obvinila z podpory teroristické organizace Islámský stát (IS) Američana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama